Z miasta

Biblioteka znów najlepsza!

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie od lat jest wzorem dla innych placówek i regularnie zbiera laury. Jaworznicka książnica już po raz szósty z rzędu zajęła pierwsze miejsce w rankingu samorządowych bibliotek publicznych województwa śląskiego.

Biblioteka Śląska każdego roku publikuje zastawienia statystyczne i rankingi działania poszczególnych bibliotek. Od sześciu lat w kategorii powiatów grodzkich lider pozostaje niezmienny. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie zwyciężyła po raz kolejny i znów nie miała sobie równych. – Biblioteka w Jaworznie osiągnęła także najwyższy wskaźnik zasięgu czytelnictwa, spośród wszystkich powiatów województwa śląskiego – 30%. Na ten imponujący wynik z pewnością wpłynęły: zaangażowanie bibliotekarzy, popularność wszystkich inicjatyw czytelniczych, literackich, kulturalnych, edukacyjnych i wielu innych. Ciesząc się z sukcesu, serdecznie dziękujemy przede wszystkim Państwu – naszym Czytelnikom, za chęć sięgania po literaturę i udział, w podejmowanych przez nas działaniach, propagujących czytelnictwo. Dzięki Wam nasza praca ma sens i oprócz satysfakcji przynosi nam także uznanie w środowisku bibliotekarskim – mówi Monika Rejdych, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie.

Jaworznicka biblioteka w ubiegłym roku świętowała swój jubileusz 70-lecia powstania. Jako instytucja kultury przez lata stała się prawdziwym centrum integrującym lokalną społeczność. Jaworzniccy bibliotekarze dbają o to, by oprócz książek i czasopism zapewniać swoim czytelnikom i wszystkim odwiedzającym cały pakiet możliwości. Dostęp do audiobooków, ebooków, liczne spotkania z ciekawymi gośćmi, działania na rzecz popularyzacji czytelnictwa i szeroko pojętej kultury – to wszystko sprawia, że biblioteka przyciąga i cieszy się ogromnym zaufaniem wśród mieszkańców. Wysoka jakość usług świadczonych przez jaworznicką książnicę to w dużej mierze zasługa bibliotekarzy, którzy pracują z pasją, służą wszystkim dobrą radą i są niezwykle kreatywni, by uatrakcyjnić ofertę placówki. Z biblioteki korzystają chętnie jaworznianie w każdym wieku – zarówno najmłodsi, jak i seniorzy, a jej wysoka pozycja w regionie nie jest żadnym zaskoczeniem.

Najnowsze

To Top