Z miasta

Rynek znów zaprasza

Od 18 maja, przy zachowaniu środków ostrożności zarówno ze strony przedsiębiorcy, jak i klienta, znów można odwiedzać lokale gastronomiczne. Na Rynku pojawiły się już ogródki, a wcześniej (bo w kwietniu) główny plac miasta przeszedł modernizację.

Na Rynku działają przebudowane fontanny, w nowej technologii. W miejscu dawnych skoczków działają fontanny w formie „szampanów”, które są podświetlane podwodnymi reflektorami. Widok i szum wody w fontannach, na dodatek upiększonych specjalnym oświetleniem, na pewno umili mieszkańcom pobyt na Rynku, który znów zaczyna tętnić życiem.

Wraz z wprowadzeniem III etapu odmrażania gospodarki, na Rynku pojawiły się ogródki gastronomiczne. W czasie pandemii klienci mogli kupować jedzenie tylko na wynos lub z dowozem. Teraz znów mogą usiąść w ulubionym lokalu. Oczywiście restauracje i kawiarnie działają w reżimie sanitarnym, do czego przedsiębiorcy dobrze się przygotowali.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów chętnie wydzierżawia w sezonie powierzchnię Rynku pod takie ogródki w cenie 35 zł za miesiąc dla powierzchni do 10 m2, a w przypadku większych ogródków dolicza 5 zł za kolejny m2. Ceny te teoretycznie mogłyby już pójść w górę, ponieważ trwałość projektu już minęła (a zgodnie z zapisami, właściciel lub zarządca terenu/ obiektu nie może czerpać z niego zysków w trakcie trwania projektu dofinansowanego ze środków unijnych, a w grę wchodzi oferowanie jedynie „symbolicznych” kwot). Możliwość dzierżawienia powierzchni Rynku w tak atrakcyjnych cenach to ukłon w stronę lokalnego biznesu, szczególnie w obecnym, trudnym dla przedsiębiorców okresie. Dlatego też z kolei zarządca Rynku nie zamierza także specjalnie obniżać opłat, zwłaszcza iż wynoszą one przeciętnie 300-400 złotych za… cały sezon (!).

Najnowsze

To Top