Zdrowie

Koronawirus na kopalni

W piątek (12 czerwca) Tauron Wydobycie potwierdził, że jeden z pracowników Zakładu Górniczego Sobieski jest zarażony koronawirusem SARS-CoV-2. Na kopalni wprowadzono specjalne procedury, a kilkanaście osób zostało przebadanych.

W ostatnich tygodniach w wielu kopalniach potwierdzono tysiące już zarażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Województwo śląskie stało się jednym z epicentrów choroby w Polsce, a od kilku tygodni ciągle wykrywane są nowe ogniska. Jak dotychczas problem omijał kopalnie należące do Taurona. Po jednym przypadku SARS-CoV-2 odnotowano na kopalniach spółki w Brzeszczach i Libiążu, ale obaj chorzy przeszli chorobę spokojnie i mają już status ozdrowieńców. W piątek niestety potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia górnika z jaworznickiej kopalni. – Wszystkie procedury wprowadzone w zakładzie w związku z sytuacją epidemiczną zadziałały prawidłowo. Pracownicy z otoczenia zakażonego zostali objęci kwarantanną. Przeprowadzono dezynfekcję dróg przejścia pracownika na terenie zakładu. Zaistniałe wydarzenie nie ma wpływu na zapewnienie ciągłości w produkcji zakładu górniczego. Sztab kryzysowy spółki jest w stałym kontakcie z służbami sanitarnymi – mówi Daniel Iwan, rzecznik prasowy Tauron Wydobycie.

Ponad 20 osób z otoczenia chorego trafiło na kwarantannę, przebadano kilkanaście osób – cały czas nie znamy jeszcze ich wyników – prawdopodobnie pojawią się na początku tygodnia. O ich wynikach będziemy informowali na bieżąco. Pracownik kopalni, który jest zarażony koronawirusem, nie jest mieszkańcem Jaworzna, dlatego nie będzie uwzględniany w statystykach z jaworznickiego Sanepidu

Najnowsze

To Top