Bezpieczeństwo

Z promilami za kierownicą

Jaworzniccy policjanci zatrzymali pijaną 26-latkę, która przewoziła w aucie trzyletnią córkę. Już wkrótce kobieta usłyszy zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Śledczy analizują także materiały, pod kątem narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Nietrzeźwi użytkownicy dróg to niestety wciąż duże zagrożenie na naszych drogach. Dlatego policjanci nie ustają w działaniach, które mają minimalizować to ryzyko. Wiele energii i pracy poświęcają na działania prewencyjne i profilaktyczne. Jeszcze więcej, na bezpośrednie zatrzymywanie nietrzeźwych za kółkiem. Ostatnio policjanci z Jaworzna zatrzymali do kontroli kierującą samochodem osobowym. Po badaniu policyjnym alkomatem okazało się, że kobieta miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. W pojeździe znajdowało się 3-letnie dziecko, które oddano pod opiekę najbliższej rodziny. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, w myśl obowiązujących przepisów grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania. Prowadzona jest również analiza materiałów mająca sprawdzić, czy doszło do narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu dziecka, nad którym kobieta zobowiązana była sprawować opiekę. Za ten czyn grozi kara do 5 lat więzienia.

Apelujemy!

Nietrzeźwi użytkownicy dróg: kierujący pojazdami, a także rowerzyści i piesi to realne zagrożenie w ruchu drogowym. Prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu, stanowisz zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli masz wątpliwości, co do swojego stanu trzeźwości, zawsze możesz poddać się badaniu na własną prośbę w jednostce Policji.

Źródło: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top