Kultura i rozrywka

Ballabard zagra na Bazunie

Kultura ze względu na pandemię ostatnio przeniosła się w dużej mierze do internetu. Już w czwartek (25 czerwca) w sieci rusza 48. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej BAZUNA 2020, w którym udział weźmie także jaworznicki zespół Ballabard.

Festiwal Bazuna przez lata zyskał sporą popularność i może się pochwalić bardzo bogatą historią. W tym roku cała impreza przeniosła się z konieczności do świata wirtualnego i będzie się odbywać dzięki łączom internetowym. Tym razem Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej będzie miał także swój mocny jaworznicki akcent. Wśród zaproszonych gości swoją twórczość zaprezentuje Ballabard. Jaworznicki zespół Ballabard gra już od ponad 5 lat i zyskał sobie grono sympatyków. Wielu jaworznian może kojarzyć muzyków z serii siedmiu koncertów „Ballady Trzech Bardów”, które regularnie odbywały się w Teatrze Sztuk. Na każdym z tych koncertów jaworznianie grali swoje interpretacje utworów wielu wybitnych muzyków, w tym m.in. Leonarda Cohena, Bułata Okudżawy, Jaromira Nohavicy, Jacka Kaczmarskiego, Edwarda Stachury, Wojtka Balona, Pawła Orkisza czy też Adama Drąga. Każdy koncert był nieco inny i miał swój niepowtarzalny klimat, który przyciągał miłośników dobrej muzyki. Obecnie w skład zespołu wchodzą: Marek Długopolski (gitara, śpiew – lider i założyciel zespołu), Wiktoria Banasik (śpiew), Emilia Bury (wiolonczela), Mariusz Stadler (gitara basowa), Mateusz Adamczyk (gitara elektryczna), Bartek Paluch (instrumenty klawiszowe), Wojtek Paluch (skrzypce) oraz Jacek Maliszczak (cajon).

Jaworznianie zostali dostrzeżeni i zaproszeni jako goście do udziału w 48. Ogólnopolskim Turystycznym Przeglądzie Piosenki Studenckiej BAZUNA 2020. Z tej okazji zespół nagrał cztery utwory – „List o czekaniu”, „Modlitwa wędrownego grajka”, „Jesienne wino” oraz „Piosenkę bez tytułu”, którą Ballabard przygotował wspólnie z legendarnym bardem Adamem Drągiem. Bazuna 2020 startuje w czwartek 25 czerwca o godzinie 16:00 i potrwa do soboty. Cały przebieg imprezy można będzie śledzić na żywo na kanale youtube Całoroczna Bazuna.

Najnowsze

To Top