Polityka

PiS na finiszu kampanii wyborczej

W Jaworznie, kampania była prowadzona spokojnie, raczej do przekonywania mieszkańców wybierano znane już wszystkim przestrzenie, a na barierkach gęsto zawisły podobizny kandydatów. Nie inaczej jest na finiszu wyborczego wyścigu, w środę popołudniu na Rynku kolejną akcję poparcia Andrzeja Dudy na Prezydenta RP przeprowadziły jaworznickie struktury Prawa i Sprawiedliwości.

Członkowie i sympatycy PiS wręczali przechodniom ulotki, rozmawiano z ludźmi, zachęcano do pójścia na wybory. PiS jako jedno z pierwszych ugrupowań już początkiem kampanii – w lutym, kiedy obowiązującym terminem wyborów był 10 maja, a Polska nie znajdowała się w stanie epidemii, wyruszyło z akcjami wyborczymi w miasto.

– W tych ostatnich dniach kampanii aktywnie zachęcamy do uczestnictwa w wyborach. Mieszkańcy bardzo pozytywnie i ciepło wypowiadają się o Prezydencie Andrzeju Dudzie. Liczę, że mieszkańcy pójdą zagłosować na Prezydenta Dudę, który wywiązał się ze swoich deklaracji wyborczych poprawiając byt polskich rodzin i budując silne oblicze naszego kraju – mówi Dariusz Starzycki, przewodniczący PiS w Jaworznie.

Bardzo ważnym punktem środowego spotkania było zaprezentowanie przez Dariusza Starzyckiego: „Jaworznickiego Honorowego Komitetu Poparcia Andrzeja Dudy na Prezydenta RP.” W jego skład weszło kilkadziesiąt osób, które kształtują nasze miasto i region, popierają program wyborczy Prezydenta RP oraz realizowany przez Andrzeja Dudę kierunek zmian w kraju.

– W 2015 roku, kiedy przedstawiałem pierwszy Jaworznicki Honorowy Komitet Poparcia Andrzeja Dudy, nasz kandydat był pretendentem w staraniach o urząd Prezydenta RP. Teraz z dumą, po pięciu latach kadencji, prezentuję Honorowy Komitet Poparcia Andrzeja Dudy, w który ponownie zaangażowały się osoby rozwijające nasze miasto, region, jak i kraj. To znani jaworznianie, osoby cenione, doświadczone, obdarzane w naszej społeczności dużym szacunkiem – mówił Dariusz Starzycki, przedstawiając Komitet.

Wybory odbędą się w najbliższą niedzielę 28 czerwca. Ewentualna druga tura zaplanowana jest na 12 lipca 2020 r.

Zdjęcie pochodzi z profilu Facebook Dariusza Starzyckiego.

Artykuł pochodzi z gazety EXTRA Jaworzno nr 13-2020

 

Najnowsze

To Top