Z miasta

Wakacje w bibliotece

Dzieci i młodzież mogą już wypoczywać na wakacjach. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie zaprasza uczniów spędzających letni wypoczynek w mieście do skorzystania z licznych wakacyjnych atrakcji, które w tym roku będą miały inną niż dotychczas formę. Większość bibliotecznych inicjatyw zostanie bowiem przeniesiona do rzeczywistości wirtualnej.

Wakacje to doskonała okazja, żeby zachęcić naszych najmłodszych czytelników do nadrobienia literackich zaległości, a także lepiej poznać otaczający nas świat. – Już od 1 lipca w mediach społecznościowych prezentować będziemy naszą ofertę, na którą składać się będą m.in. teatrzyki obrazkowe, recenzje książkowe, teatr pacynek, głośne czytanie, konkursy, mini warsztaty programowania – zachęca Monika Rejdych, dyrektor jaworznickiej Miejskiej Biblioteki Publicznej. – Wykorzystując internetowe aplikacje, będziemy m.in. „zwiedzać” najpiękniejsze zakątki świata i Polski, poznając kulturę i tradycje współczesnych cywilizacji. Nawiązując do tegorocznych obchodów setnej rocznicy urodzin Papieża Polaka, odbędziemy wraz z nim bajkowe podróże po krajach, które odwiedził w trakcie swojego pontyfikatu – dodaje.

Szczegółowy plan wydarzeń znaleźć można na stronie internetowej jaworznickiej biblioteki oraz na zamieszczonych poniżej plakatach.

Najnowsze

To Top