Bezpieczeństwo

Bezdomna zatrzymana za usiłowanie zabójstwa

Policja zatrzymała we wtorek 46-letnią kobietę pod zarzutem usiłowania morderstwa 6-letniej dziewczynki. Dziecko zostało zaatakowane przez bezdomną w poniedziałek wieczorem na ulicy Matejki.

W poniedziałkowy wieczór było o krok od prawdziwej tragedii. Koło godziny 21:00 przy ulicy Matejki zatrzymana we wtorek kobieta, podeszła do bawiących się tam dzieci i bez wyraźnego powodu rzuciła w jedno z nich kamieniem. 6-letnia dziewczynka, która z poważnymi obrażeniami głowy, zagrażającymi jej zdrowiu, a nawet życiu, została przetransportowana do szpitala w Ligocie, gdzie przeszła operację. Lekarze obecnie oceniają jej stan zdrowia jako dobry.

Policja rozpoczęła poszukiwania sprawczyni i podała do wiadomości publicznej jej wizerunek. Dzięki przypadkowemu świadkowi, który rozpoznał poszukiwaną kobietę ze zdjęcia zamieszczonego na profilach społecznościowych Śląskiej Policji, udało się doprowadzić do jej zatrzymania w Chrzanowie na jednym z przystanków. Kobieta znana była już wcześniej w mieście z agresywnego i dziwnego zachowania. Nie miała miejsca stałego zamieszkania i często się przemieszczała. Teraz zajmie się nią sąd, a specjaliści ocenią czy była poczytalna podczas ataku na dziewczynkę. Grozić jej mogą długie lata więzienia.

Najnowsze

To Top