Sport i rekreacja

Satori zakończyło sezon

Klub Sportów Walki „Satori” Jaworzno działający przy Szkole Podstawowej nr 6 kończy swój siedemnasty sezon działania w naszym mieście na polu kultury fizycznej, propagując sport i rekreację ruchową wśród dzieci i młodzieży poprzez nauczanie samoobrony i walki sportowej Ju-jitsu oraz Judo.

Klub prowadzony przez mistrza Łukasza Proksę godnie reprezentował Jaworzno odnosząc wiele sukcesów na matach Ju-jitsu i Judo w całym kraju. Podczas całego sezonu ponad trzydziestu zawodników z Jaworzna startowało w kilkunastu turniejach, podczas których wielokrotnie stawali na podium w cyklu Ogólnopolskich Turniejów Dzieci i Młodzików w Judo oraz w Ogólnopolskiej Lidze Dzieci i Młodzieży w Ju-jitsu. Wśród najbardziej wyróżniających się zawodników byli: Hanna Kałuża, Paweł Kozakiewicz, Szymon Łąka, Adela Niciarz, Dawid Machna, Szymon Kałuża, Adam Łąka, Zofia Machna, Miłosz Królczyk, Alan Wściubiak, Karolina Krzysica, Małgorzata Budniok, Zuzanna Potocka-Dalka, Dominik Wojcieszak, Nikodem Łukajczyk oraz Joanna Kozakiewicz.

Największe sukcesy zawodnicy z Jaworzna odnosili w zawodach rangi mistrzowskiej w kraju i poza jego granicami. W zawodach rangi Mistrzostw Polski w Ju-jitsu medale wywalczyli: Arkadiusz Małek, Kacper Sroka, Aleksandra Masternak, Patryk Matusik, Hanna Kałuża, Szymon Łąka, Adela Niciarz, Dawid Machna oraz Szymon Kałuża. W Mistrzostwach Polski w Judo na podium stawali: Łukasz Proksa, Marek Tarabura, Bartosz Machna, Dawid Kajdy, Arkadiusz Małek, Hanna Kałuża, Adela Niciarz oraz Dawid Machna. Wysokie wyniki uzyskiwane w rywalizacji krajowej zaowocowały licznymi powołaniami zawodników Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno do Kadry Śląska oraz Polski w Ju-jitsu i Judo. Jaworzniccy szkoleniowcy Łukasz Proksa, Marek Tarabura, Bartosz Machna oraz Dawid Kajdy debiutowali w Mistrzostwach Europy Seniorów Judo Kata na hiszpańskiej wyspie Gran Canaria, gdzie wywalczyli ósme lokaty.

Oprócz wysokich wyników sportowych podczas całego sezonu trenujący w klubie przystąpili do kilkudziesięciu egzaminów na stopnie dziecięce i uczniowskie kyu honorowane certyfikatami Polskiego Związku Ju-jitsu oraz Polskiego Związku Judo. Podczas egzaminów, w których adepci sztuk walki odpowiadali na pytania teoretyczne oraz prezentowali umiejętności techniczne w walce wręcz najwyższe stopnie wtajemniczenia uzyskali: Aleksandra Masternak i Hanna Kałuża stopnie 3,5kyu w judo a także Paweł Kozakiewicz, Martyna Chudoba, Adela Niciarz, Dawid Machna, Szymon Łąka stopnie 4kyu w ju-jitsu. Klub wystąpił również w licznych widowiskowych pokazach samoobrony oraz walki sportowej podczas różnych uroczystości oraz pikników na terenie miasta Jaworzna. Przez cały rok szkolny klub organizował szkolenie w klasie sportowej o profilu wspinaczki sportowej i judo.

Sukcesy zawodników Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno nie byłyby możliwe bez Urzędu Miasta Jaworzna, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Szkoły Podstawowej nr 6 w Jaworznie, które pomagały w realizacji szkolenia w klubie. Bardzo ważne dla efektywnej działalności stowarzyszenia jest zaangażowanie wielu sympatyków sportów walki w Jaworznie, przede wszystkim rodzin i przyjaciół zawodników, którzy zarówno na treningi, pokazy oraz zawody dowożą sportowców z najbardziej odległych dzielnic naszego miasta. Wśród wielu osób zaangażowanych w działalność stowarzyszenia szczególne podziękowania kierowane są do trenerów zajmujących się szkoleniem w klubie: Darii Mamicy, Dawida Kajdego, Krzysztofa Sroki, Bartosza Machny oraz Marka Tarabury.

Trenerom, zawodnikom oraz ich rodzinom życzymy udanego wypoczynku wakacyjnego. Wszystkich chętnych zapraszamy na zapisy do sekcji klubu, które rozpoczną się już w sierpniu. Szczegółowe informacje www.jujitsu.satori.jaw.pl, www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw, telefon 502 138 185.

Najnowsze

To Top