Sport i rekreacja

Charytatywnie z kijami

W sobotę (18 lipca) ponad 100 osób ruszyło w trasę podczas V Ciężkowickiego Rajdu Nordic Walking. Tym razem uczestnicy mieli do pokonania trasę długości około 8 kilometrów.

Nordic walking to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych wśród jaworznian. Praktycznie każdego dnia w wielu miejscach naszego miasta można spotkać spacerujących z kijami mieszkańców w różnym wieku. Regularnie organizowane rajdy cieszą się zwykle sporym zainteresowaniem. Ciężkowicki rajd stał się już swego rodzaju tradycją i co roku przyciąga tłumy uczestników. A trzeba powiedzieć, że to jedna z jaworznickich imprez, która mam także dodatkowy atut w postaci pięknych widoków. Całość bowiem odbywa się w malowniczej Dolinie Żabnika. Tym razem na starcie na ul. Zdrojowej stanęła ponad setka uczestników – począwszy od tych najmłodszych, a skończywszy na seniorach. Po raz kolejny potwierdziło się, że wspólny spacer z kijami to świetna zabawa dla każdego – niezależnie od wieku.

Rajd zorganizowany został przez Stowarzyszenie Mieszkańcy dla Ciężkowic oraz Ochotniczą Straż Pożarna Ciężkowice. – Tegorocznym rajdem uczciliśmy 115 rocznicę powstania naszej Jednostki OSP. Uczestnicy wydarzenia wyruszyli na trasę pod hasłem: Idziemy dla Mikołaja, aby wesprzeć jego leczenie i rehabilitację – mówią organizatorzy. Warto bowiem wspomnieć, że tegoroczna edycja rajdu miała także element charytatywny. Bohater rajdu – Mikołaj – urodził się z wadą lewej dłoni. Zebrane podczas wydarzenia pieniądze przeznaczone zostaną na rehabilitację oraz wykonanie protezy dłoni, która ułatwi mu codzienne funkcjonowanie.

Organizacyjnie całą imprezę wsparło Miejskie Centrum Kultury i Sportu. Honorowy patronat nad rajdem objęli Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert i Wicemarszałek Województwa Śląskiego Dariusz Starzycki.

Foto: Stowarzyszenie Mieszkańcy dla Ciężkowic

Najnowsze

To Top