Kultura i rozrywka

Kino otwiera się na widzów

Podczas pandemii wyjątkowo mocno ucierpiała kultura. Co prawda spora część działalności kulturalnej przeniosła się do sieci, nie wszystko jednak można zastąpić internetową namiastką. Jaworzniccy kinomani nareszcie doczekają się powrotu kina.

Gdy w marcu zamknięte zostały wszystkie kina i inne instytucje kultury, nikt nie wiedział, jak długo potrwa cały kulturalny lockdown. Od maja krok po kroku rozpoczęło się odmrażanie kultury, wciąż jednak nie wszystko działa w pełni. Część kinowych sieci już jakiś czas temu zdecydowała się otworzyć swoje podwoje dla widzów. Multikino, które jest właścicielem jedynego kina w Jaworznie, podeszło do sprawy dość ostrożnie i przygotowało wszystkie swoje placówki tak, by zapewnić pełne bezpieczeństwo sanitarne. Ponowne otwarcie kina w Jaworznie nastąpi w piątek 31 lipca i od razu na widzów czekać będą filmowe premiery. Nie zabraknie także ciekawych propozycji dla dzieci.

Kinowe atrakcje od lipca prezentuje także Miejskie Centrum Kultury i Sportu, które w każdy piątek o 21:30 zaprasza na plenerowe Kino Letnie. Na Plantach w rejonie makiety kopalni wyświetlane są filmy, a wstęp jest bezpłatny. Niestety organizatorom ostatnio nie sprzyjała pogoda – na trzy zaplanowane seanse odbył się tylko jeden. W pozostałe piątki padający deszcz uniemożliwił funkcjonowanie plenerowego kina. Jest szansa, że w kolejnych tygodniach będzie już lepiej. Na 31 lipca organizatorzy przygotowali seans filmu „Księżna”, natomiast na 7 sierpnia przewidziano seans „Żelaznej Damy”.

Najnowsze

To Top