Sport i rekreacja

Udane występy jaworznickich lekkoatletów

Dla lekkoatletów lato zawsze jest czasem intensywnej pracy. Jaworzniccy sportowcy po pandemicznej przerwie prezentują niezłą formę i w ostatnich tygodniach śrubują swoje życiowe rekordy.

W ostatnich dniach młodzi lekkoatleci startujący w barwach MCKiS wzięli udział w dwóch edycjach Ogólnopolskiego Mityngu Kwalifikacyjnego rozgrywanego w Częstochowie. Pierwsze zawody z tego cyklu rozgrywane były 18 lipca. Tego dnia pogoda, a konkretnie wiatr, nieszczególnie pomagały biegaczom, ale jaworznianie nieszczególnie się tym przejmowali. Adrianna Olechno w biegu na 100 metrów poprawiła rekord sezonu, a tydzień później wypadła jeszcze lepiej – wyrównując swój rekord życiowy. Dzięki temu umocniła się na 19. miejscu w Polsce w kategorii młodzieżówek. Nieco więcej pecha miał Piotr Kuzak, który co prawda wyrównał swój rekord sezonu, ale doznał kontuzji stawu kolanowego. W kolejnych zawodach powtórzył swój wynik, cały czas jednak zmaga się z urazem. Ze swoich wyników zadowolona może też być Paulina Gaj. W pierwszym mitingu w biegu na 800 metrów była bliska poprawy rekordu sezonu, a jeszcze lepiej poradziła sobie w ostatnią sobotę. Po sześciu latach poprawiła swój rekord życiowy w biegu na 200 metrów.

Niezłe rezultaty osiągnęli też miotacze. Karolina Smalcerz w drugim mitingu w konkurencji rzutu dyskiem 1 kg zanotowała swój nowy rekord sezonu i potwierdziła swoje ósme miejsce w kraju wśród zawodniczek młodzieżowych. Rozgrywany 25 lipca miting szczęśliwy był także dla Dominika Kosióra, który w konkurencji rzutu dyskiem 1,75 kg poprawił rekord życiowy i dzięki temu uplasował się na 11. pozycji w Polsce wśród juniorów. Adam Kukuła ustanowił swój nowy rekord życiowy w rzucie dyskiem 1 kg, a bliski poprawy swojego najlepszego rezultatu był Patryk Górski.

Młodym sportowcom gratulujemy udanych startów i życzymy wytrwałości w treningach oraz sporo zdrowia potrzebnego do walki o jak najlepsze lokaty!

Foto: Fb.com/Jaworzno – lekka atletyka

Najnowsze

To Top