Sport i rekreacja

Piłkarze wracają do gry

W niższych ligach piłkarze powoli kończą przygotowania do nowych rozgrywek i mają za sobą ostatnie mecze kontrolne. Jaworznickie zespoły są już gotowe do walki i z niecierpliwością czekają na powrót do gry o ligowe punkty po wyjątkowo długiej przerwie.

W sezonie 2020/21 Jaworzno w ligowych rozgrywkach reprezentować będą cztery zespoły. O Szczakowiance grającej w IV lidze piszemy w osobnym materiale. W wadowickiej klasie okręgowej zagrają Victoria 1918 i Zgoda Byczyna, a w chrzanowskiej A-klasie rywalizować będzie Ciężkowianka.

Spokojnie w Jeleniu

Dość spokojnie i merytorycznie przebiegały przygotowania do sezonu Victorii 1918. Podopieczni trenera Piotra Pierścionka oprócz meczów kontrolnych walczyli też – jednak bez większego powodzenia – w Pucharze Polski. Nowy szkoleniowiec Biało-Zielonych prowadził dość intensywne przygotowania, by zespół był gotowy do walki o punkty. W samej kadrze doszło do kilku korekt, a zespół może ciekawie prezentować się na jesień. Co ważne, władze klubu zdecydowały, że część spotkań ligowych rozegrana zostanie na wyremontowanym boisku w Jeleniu. Jeżeli chodzi o mecze kontrolne, to Victoria rozegrała ich sześć – trzy przegrała, jeden zremisowała i dwukrotnie wygrywała. W pierwszej kolejce Biało-Zieloni na wyjeździe zagrają z beniaminkiem ligi okręgowej – Sokołem Przytkowice.

Sparingi Victorii 1918:

13.06: Sarmacja Będzin 0:2

20.06: Sparta Katowice 1:2

27.06: Grodziec Będzin 0:2

11.07: Ciężkowianka Jaworzno 2:0

14.07: GKS II Tychy 2:1

18.07: Górnik Wojkowice 3:3

Beniaminek bez kompleksów

Zgoda Byczyna po awansie do ligi okręgowej liczy na dobry sezon w okręgówce. Byczynianie będą chcieli jak najszybciej zapewnić sobie utrzymanie i walczyć o finalnie jak najlepsze miejsce. Latem zespół szukał wzmocnień i krok po kroku budował formę. Zgoda rozegrała sześć meczów kontrolnych, zaliczając 4 wygrane, jeden remis i jedną porażkę. 8 sierpnia na inaugurację rozgrywek Żółto-Zieloni podejmować będą u siebie Babią Górę Sucha Beskidzka. Warto dodać, że już w drugiej kolejce dojdzie do derbowego starcia. 15 sierpnia o godzinie 17:30 Victoria 1918 na Stadionie Miejskim podejmować będzie Zgodę. Jak zwykle podczas derbów można spodziewać się dodatkowych emocji i zaciętej walki o każdy centymetr boiska.

Sparingi Zgody:

13.06: Ciężkowianka Jaworzno 1:0

21.06: Polonia Luszowice 6:1

26.06: Ruch Młoszowa 3:1

04.07: Bolesław Bukowno 0:0

21.07: LKS Żarki 1:3

28.07: LKS Bobrek 2:1

Optymistycznie w Ciężkowicach

W chrzanowskiej A-klasie w najbliższym sezonie zagra tylko jedna ekipa z Jaworzna – Ciężkowianka. Klub z Ciężkowic w ostatnich latach regularnie walczył o czołowe miejsca w lidze i wydaje się, że także w nadchodzących rozgrywkach może sporo namieszać. Ciężkowianka rozegrała latem sześć meczów kontrolnych, w większości z silnymi rywalami z wyższych lig i zanotowała 2 zwycięstwa, remis i trzy porażki. Trener Wojciech Tomasiewicz jest zadowolony z tego, jak przebiegały przygotowania do sezonu. Co prawda pandemia i trwające wakacje na pewno nie ułatwiały pracy z zespołem, ale frekwencja na treningach i sparingach była bardzo dobra, a zespół wykonał plan, który teraz powinien przełożyć się na dobrą grę w lidze. W pierwszej ligowej kolejce 8 sierpnia Ciężkowianka na wyjeździe zagra z Wisełką Rozkochów i liczy na pierwsze trzy punkty.

Sparingi Ciężkowianki:

13.06: Zgoda Byczyna 0:1

20.06: Bolesław Bukowno 2:4

05.07: Przemsza Okradzionów 6:0,

11.07: Victoria 1918 0:2,

18.07: Wolanka Wola Filipowska 3:2

25.07: Polonia Luszowice 1:1

Puchar na początek

Zanim piłkarze przystąpią do walki o ligowe punkty, czekają ich jeszcze starcia w ramach Pucharu Polski. W podokręgu chrzanowskim rozgrywki pucharowe ruszają 1 sierpnia. Wszystkie kluby z Jaworzna swoje mecze rozgrywać będą na wyjazdach. Broniąca trofeum Victoria trafiła na bardzo łatwego rywala – grającą na co dzień w B-klasie ekipę Zrywu Brodła. Także Ciężkowiance sprzyjał los i przydzielił rywala z B-klasy. Podopieczni trenera Tomasiewicza zmierzą się z Jutrzenką Ostrężnica, która przed rokiem zakończyła sezon na przedostatnim miejscu w lidze. Trudniejsze zadanie czekać będzie Zgodę Byczyna, której przyjdzie się mierzyć z solidnym przedstawicielem A-klasy – Zagórzanką Zagórze.

Najnowsze

To Top