Sport i rekreacja

Uczczą pamięć Jana Ciołczyka

W najbliższą sobotę na stadionie przy Krakowskiej rozegrany zostanie XXII Memoriał Jana Ciołczyka. W imprezie na sztucznej murawie rywalizować będą dzieci z roczników 2008 i młodsze.

Zmarły przedwcześnie Jan Ciołczyk był działaczem sportowym i społecznym, który przysłużył się lokalnej społeczności, a w latach 1982-1998 pełnił funkcję prezesa Ciężkowianki. Pamięć o nim cały czas trwa mocno, a co roku ku jego czci odbywa się memoriał, na którym świetnie bawią się całe rodziny. W tym roku była obawa, że ze względu na pandemię cała impreza nie dojdzie do skutku, na szczęście jednak tak się nie stało. Organizatorzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania i doprowadzili turniej do skutku. Oczywiście z oczywistych względów tegoroczne obchody nie będą tak huczne jak zwykle, ale dobrej zabawy i sportowej rywalizacji na pewno nie zabraknie.

Tym razem memoriał przenosi się z Ciężkowic na Stadion Miejski. Na sztucznej nawierzchni trwać będzie zacięta walka o każdy centymetr boiska. Do walki staną młodzieżowe zespoły Ciężkowianki, Szczakowianki, AP Czeladź i UKS Triumf Alwernia. Warto przyjść i pokibicować młodym zawodnikom. Początek zmagań o godzinie 10:00.

Memoriał poprzez włączenie się w nurt upowszechniania sportu i rekreacji wpisuje się w obchody 100. rocznicy urodzin wybitnego humanisty i sportowca występującego na pozycji bramkarza Karola Wojtyły – Jana Pawła II, jubileuszu 70-lecia LKS „Ciężkowianka” Jaworzno oraz ma na celu uczczenie pamięci zasłużonego dla Jaworzna obywatela.

Tak było przed rokiem:

Pamiętali o Janie Ciołczyku

Najnowsze

To Top