Sport i rekreacja

Perfekcyjna gra Ciężkowianki

Mimo braku kilku podstawowych zawodników Ciężkowianka zagrała w sobotę perfekcyjnie, gromiąc wysoko sobotnich rywali 5-0 i udanie otwierając nowy sezon.

Mecz ten miał dodatkowy podtekst, ponieważ jaworznianie z uwagi na udział zawodników w dwóch uroczystościach weselnych w tym dniu zwrócili się do Wisełki z prośbą rozegrania spotkania w innym terminie. Odmowna reakcja przeciwników sprawiła, iż podopieczni trenera Tomasiewicza w sobotę byli dodatkowo zmotywowani do gry.

Już w 5. minucie potężne uderzenie Kuby Wożniaka zza „szesnastki” wyprowadziło ciężkowicki team na prowadzenie. Zaskoczeni takim obrotem sprawy gospodarze starali się odrobić straty, jednak „ciężkowicki walec” cały czas dominował na murawie, a golkiper miejscowych musiał kilkakrotnie wykazać się nietuzinkowymi umiejętnościami. Był on jednak bezradny wobec precyzyjnego uderzenia grającego jako młodzieżowiec Mateusza Kominiaka w 33. minucie.

Po przerwie w 56. minucie ponownie Jakub Woźniak po efektownej akcji i minięciu bramkarza podwyższył rezultat na 3-0. Trzybramkowe prowadzenie sprawiło, że trener Wojciech Tomasiewicz wprowadził na plac gry aż 5 zmienników, którzy utrzymali wysoki poziom gry. W 70. oraz 74. minucie kolejne bramki na konto „Ciężkowianki” zapisał Bartłomiej Molenda. W końcówce kilkakrotnie z dobrej strony zaprezentował się strzegący ciężkowickiej bramki po dwuletniej przerwie Daniel Kotyza. Mimo okazji z obydwu stron rezultat nie uległ zmianie. Tym samym ciężkowicki team zainkasował cenne wyjazdowe 3 punkty, które pozwoliły mu po rozegranych sobotnich spotkaniach awansować na pierwsze miejsce w tabeli.

W najbliższą niedzielę 16 sierpnia Ciężkowianka podejmuje o 17.00 Victorię Zalas, zaś trzy dni później w środę 19 sierpnia w II rundzie Pucharu Polski zmierzy się, również na własnym stadionie w Ciężkowicach, z jednym z czołowych teamów małopolskiej klasy okręgowej Nadwiślaniniem Gromiec. Życzymy zawodnikom „ciężkowickiego walca” kolejnych perfekcyjnych występów, efektownych goli oraz nade wszystko kolejnych 3 punktowych zdobyczy. Udział w rozgrywkach ligowych jest dofinansowany z budżetu Gminy Jaworzno w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu rozwoju sportu pn. „70 lat z Ciężkowianką” w jubileuszowym roku 70-lecia powstania LKS Ciężkowianka Jaworzno.

LKS Wisełka Rozkochów – LKS Ciężkowianka 0-5 (0-2)

0-1 Woźniak 3’

0-2 Kominiak 33’

0-3 Woźniak 56’

0-4 Molenda 70’

0-5 Molenda 74’

Ciężkowianka: Kotyza – Barański (od 58’ Prytko), Jochymek, Kowalski – Chrząścik, Woźniak (od 65’ Fijołek), Biel, Molenda (od 78’ Dziurowicz) Kominiak (od 65’ Nowak), Rzeszutko – Dryja (od 58’ Psioda). Trener: Wojciech Tomasiewicz

Foto: Piotr Żabicki

Najnowsze

To Top