Zdrowie

Dyrektor Urzędu Pracy zarażony koronawirusem

We wtorek (1 września) Urząd Miejski potwierdził informację o tym, że dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworznie, Łukasz Curyło jest zakażony koronawirusem SARS-CoV-2. Od razu wdrożone zostały wszystkie działania wynikające z procedur sanitarnych i uregulowań wewnętrznych jednostki, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

Obecnie dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworznie, decyzją Sanepidu przebywa na kwarantannie. – W celu wyeliminowania kolejnych zakażeń wdrożono procedury i wytyczne Sanepidu, w tym izolację domową osób z tzw. bezpośredniego kontaktu służbowego, wykonywanie pracy w formie zdalnej – z poleceniem obserwacji wystąpienia ewentualnych objawów. Do tej pory, jaworznicki PUP pracował w systemie dwuzmianowym i rotacyjnym, ograniczając kontakt pomiędzy pracownikami. Te zasady pracy zostaną utrzymane, by zapewnić ciągłość funkcjonowania jednostki. Pracownicy stosują dodatkowe środki ochrony osobistej – informuje Urząd Miejski.

Dyrektor PUP ze względu na pełnione obowiązki utrzymuje kontakty z różnymi osobami, w tym także przedstawicielami władz miasta. W ostatnich dniach kontakt z dyrektorem miał także prezydent miasta Paweł Silbert. W związku z wytycznymi i procedurami sanitarnymi prezydent po konsultacji z Sanepidem przebywa w izolacji domowej, wykonując pracę zdalnie i oczekując na dalsze wytyczne Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaworznie.

Zarówno Powiatowy Urząd Pracy, jak i Urząd Miejski w Jaworznie są w stałym kontakcie z jaworznickim Sanepidem, wypełniając zalecenia tej instytucji.

Najnowsze

To Top