Edukacja

Szkolne wyprawki dla pierwszaków

We wtorek (1 września) do szkół i przedszkoli po dłuższej przerwie powróciły dzieci. Dzięki wsparciu Fundacji Taurona pierwszaki z Jaworzna otrzymały szkolne wyprawki, a Przedszkole Miejskie w nr 24 zyskało nowoczesny system wspierający rehabilitację dzieci.

Początek roku szkolnego to szczególnie emocjonujący moment dla uczniów pierwszych klas, którzy dopiero rozpoczynają swoją szkolną przygodę. Dzięki współpracy Taurona z lokalnymi społecznościami pierwszaki z Jaworzna miały trochę ułatwione te trudne chwile.

Wsparcie dla rehabilitacji

Na Łubowcu w ostatnich miesiącach trwała budowa supernowoczesnego Przedszkola Miejskiego nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi. Nowoczesny budynek jest wyjątkowo przyjazny dla dzieci, a dzięki wsparciu Taurona placówka wzbogaciła się jeszcze o System Neuroforma – niezastąpiony w terapii i rehabilitacji dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności.

Przedszkole otrzymało darowiznę na zakup sprzętu i pomocy do terapii oraz rehabilitacji dzieci. Dzięki tym środkom placówka mogła kupić System Rehabilitacji Funkcjonalnej Neuroforma. To najwyższej klasy sprzęt do rehabilitacji funkcji ruchowo-poznawczych i kontroli równowagi, stworzony przez ekspertów z dziedziny neurorehabilitacji i neuropsychologii. System wykorzystuje technologie wirtualnej rzeczywistości oraz rejestracji ruchów w 2D i 3D. Do systemu dokupiona została też dwuletnia licencja, by w razie konieczności przejścia na zajęcia zdalne dzieci nie musiały przerywać terapii z zastosowaniem Neuroformy. – Dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi będą mogły bezpiecznie korzystać ze sprzętu zakupionego z funduszy przekazanych przez Fundację Tauron. Warto podkreślić, że zakupiony System Neuroforma to ultranowoczesny system, ogromnie przydatny w terapii, a najbliższe takie urządzenie znajduje się w placówce w Częstochowie – mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Tauron Polska Energia,

Dzięki darowiźnie zakupiono też Łódkę Przygód wraz z matami amortyzującymi ewentualny upadek. Łódka to stanowisko do samodzielnej zabawy dziecka lub grupy dzieci, a także do ćwiczeń wspomagających równowagę. W sali doświadczeń wyposażonej przez Fundację Tauron znajdzie się również Magiczna Kula, klocki Lego z wędką wykorzystywane do edukacji i terapii mowy dziecka, a także kanapy do terapii i rehabilitacji.

Wyprawki dla pierwszaków

Na dobry początek nowego roku szkolnego Tauron dla pierwszoklasistów z kilku miast – w tym także z Jaworzna – przygotował szkolne wyprawki. Wyprawki to nie tylko podstawowe plecaki wypełnione przyborami takimi jak zeszyty, bloki, kredki czy plastelinę, ale także odblaskowe opaski dla bezpiecznego poruszania się po zmroku i preparaty do dezynfekcji dłoni. Każdy uczeń dostał również Tauronka, pluszowego byczka, który z pewnością doda odwagi wszystkim rozpoczynającym swoją przygodę ze szkołą. – 1 września to ekscytująca chwila szczególnie dla tych, którzy progi szkoły podstawowej przekraczają po raz pierwszy w życiu. To moment na równi fascynujący i stresujący, dlatego, by umilić te chwile, przygotowaliśmy dla pierwszaków upominki – mówi Patrycja Hamera, rzecznik prasowy Tauron Wytwarzanie. – Wyprawki szkolne dla dzieci rozpoczynających naukę trafią do pięciu szkół podstawowych w miastach, z którymi spółka jest związana swoją działalnością. Są to szkoły z Jaworzna, Trzebini, Mysłowic, Stalowej Woli i Orzesza – dodaje Hamera.

Foto: UM Jaworzno

Najnowsze

To Top