Sport i rekreacja

Ciężkowianka gromi i… edukuje

Ciężkowianka świetnie rozpoczęła nowy sezon i regularnie gromi kolejnych rywali. Ciężkowiczanie przy okazji ostatniego meczu ligowego włączyli się też w akcję informacyjną i przy wsparciu sanepidu informowali o nowych zasadach bezpieczeństwa.

W sobotnie popołudnie do Ciężkowic zawitała drużyna UKS Dulowa, prowadzona przez jaworznickiego trenera Marcina Michalczewskiego. Gospodarze przystąpili do tego meczu zmobilizowani i z chęcią zwycięstwa po zeszłotygodniowej porażce na własne życzenie 1-2 w Kwaczale. Jednak przez pierwsze dwa kwadranse nie było widać, że „Ciężkowianka” jest faworytem spotkania. Ba, goście momentami przejmowali inicjatywę. Od początku meczu gra toczyła się w środkowej części boiska. Piłkarze obu drużyn byli skoncentrowani i szybko rozbijali ataki przeciwników. Pierwszy strzał oddali w 10 minucie gracze z Dulowej, jednak piłka minęła bramkę gospodarzy. Chwilę później kolejna akcja gości również zakończyła się strzałem, ale tym razem piłka minimalnie minęła słupek. Po 30 minutach inicjatywę z wolna zaczęli przejmować zawodnicy „ciężkowickiego walca”, czego efektem były groźne akcje z prawej strony boiska. Po jednej z nich w 40 minucie Bartłomiej Molenda otworzył wynik, strzelając na 1-0. Tak zakończyła się pierwsza połowa.

Druga połowa wyglądała dla kibiców zdecydowanie inaczej. Gospodarze mocno ruszyli do ataku, a sygnał dał Damian Radomski strzelając bramkę na 2-0 bezpośrednio z rzutu rożnego. Dwie minuty później ten sam zawodnik podwyższył na 3-0. W 61 minucie Mariusz Biel strzelił na 4-0. Jedna z nielicznych akcji gości przyniosła im rzut rożny w 70 minucie, po którym Tomasz Rejdych zdobył honorową bramkę. Końcówka należała ponownie do Ciężkowianki, a kolejne bramki strzelali Marcin Fijołek na 5-1 i Mateusz Radomski ustalając wynik na 6-1.

W środę w Ciężkowicach miało dojść do pojedynku z MKS-em Libiąż w ramach Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Chrzanów. Libiążanie mają jednak spore problemy kadrowe i zdecydowali się oddać mecz walkowerem, dzięki czemu Ciężkowianka awansowała do wielkiego finału i czeka na swojego rywala. Udział w rozgrywkach ligowych jest dofinansowany z budżetu Gminy Jaworzno w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu rozwoju sportu pn. „70 lat z Ciężkowianką” w jubileuszowym roku 70.lecia powstania LKS”Ciężkowianka”.

Przed meczem z Dulową rozdawane były przez przedstawicieli klubu tzw. mandaty zaufania – ulotki informujące o zasadach bezpieczeństwa w związku z epidemią COVID-19 wydane przez Śląską Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Akcja prowadzona była we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Jaworznie, z ramienia której akcję koordynowały panie Katarzyna Domagała i Krystyna Śliwa.

LKS Ciężkowianka Jaworzno – UKS SP Dulowa 6:1 (1:0)

(Molenda 40, D. Radomski 53, 55, Biel 61, Fijołek 74, M. Radomski 86 – Rejdych 70)

Ciężkowianka: Ciołczyk M. – Prażmowski, Bulga (od 66’ Jochymek), Kowalski – Chrząścik (od 63’ Radomski M.), Kominiak, Biel (od 66’ Dryja), Psioda, Radomski D., Rzeszutko (od 63’ Nowak) – Molenda (od 63’ Fijołek). Trener: Wojciech Tomasiewicz.

Sędziowali: Kamiński B. (główny) oraz Mucha K. i Kania P. (wszyscy Podokręg Chrzanów)

Najnowsze

To Top