Sport i rekreacja

Życiówki jaworznickich lekkoatletów

Lekkoatleci z MCKiS Jaworzno mają za sobą kolejne udane występy w sezonie. Podczas rozgrywanego w Bielsku-Białej mityngu Beskidianathletic jaworznianie bili swoje rekordy życiowe.

Koniec sierpnia był bardzo intensywny dla dla jaworznickich lekkoatletów. W miniony piątek Piotr Kuzak i Adrianna Olechno próbowali swoich sił podczas 96. PZLA Mistrzostwach Polski, które odbywały się we Włocławku. Niestety do pełni szczęścia trochę zabrakło, ale dla młodych sportowców sam udział w imprezie tej rangi był cennym doświadczeniem. Piotr Kuzak, który w ostatnich tygodniach zmagał się jeszcze z kontuzją, ostatecznie zajął 26. miejsce w biegu na 100 metrów. O jedną pozycję wyżej – na 25. miejscu – uplasowała się Adrianna Olechno, a przy okazji poprawiła swój rekord życiowy o 0,01s. Warto dodać, że wszystkie biegi odbyły się z przeciwnym wiatrem, osiągającym nawet do -2,5 m/s, co znacznie utrudniało zadanie naszym sportowcom.

Dzień później w sobotę (29 sierpnia) jaworznianie wzięli udział w tradycyjnym XIX mityngu Beskidianathletic. Prestiżowe zawody rozgrywane co roku w Bielsku-Białej tym razem – ze względu na trwającą pandemię – odbyły się bez udziału zawodników z zagranicy. Zawodnicy MCKiS tymczasem potwierdzili, że ich forma cały czas rośnie. Już na dobry początek swój nowy rekord życiowy ustanowił Adam Kukuła, który pchnął kulę 5 kg na odległość 12,77 m. Przy okazji był to też najlepszy wynik w całym konkursie. Swoją życiówkę osiągnęła też Julia Frąckowiak, która w skoku w dal pokonała odległość 5,78 m. Tylko dwa centymetry zabrakło jaworzniance do uzyskania I klasy w tej dyscyplinie.

Ze swoich wyników zadowoleni mogli być także biegacze powracający prosto z Mistrzostw Polski. Co prawda zarówno Adrianna Olechno, jak i Piotr Kuzak traktowali udział w mityngu czysto treningowo, to jednak udało się im wykręcić wyjątkowo dobre wyniki. Adrianna Olechno zarówno w biegu na 100 m, jak i na 200 m pobiła swoje rekordy życiowe uzyskując odpowiednio czasy 12,64 s. oraz 25,76 s. Piotrowi Kuzakowi niewiele brakowało do pobicia swego rekordu.

Gratulujemy jaworznickim lekkoatletom udanych występów. Trzymamy kciuki za udane starty w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które właśnie się rozpoczynają.

Najnowsze

To Top