Kultura i rozrywka

Narodowe Czytanie online

Od 2012 roku w całym kraju, w tym także Jaworznie, jesienią organizowana jest akcja Narodowe Czytanie. W tym roku ze względu na pandemię całe wydarzenie przeniesie się do świata wirtualnego.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. W Jaworznie na to literackie święto tradycyjnie już zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna. Dziewiąta edycja akcji poświęcona zostanie „Balladynie” Juliusza Słowackiego. – Czas, w jakim przyszło nam organizować kulturalne wydarzenia, jest szczególny, ale wprawieni w wykorzystywanie nowych technologii do kontaktu z czytelnikami, gorąco liczymy na Państwa obecność w wirtualnej przestrzeni. Wśród przygotowanych przez nas propozycji związanych z dramatem, który zaliczany jest do najwybitniejszych dzieł polskiego romantyzmu, znajdą się m.in.: czytanie fragmentów utworu z podziałem na role – interpretacji towarzyszyć będą zdjęcia wykonane przez pracowników biblioteki, a także prezentacje multimedialne i wystawy, przybliżające postać poety i jego twórczości – zachęcają jaworzniccy bibliotekarze.

Dla najmłodszych biblioteka przygotowała pakiety zabaw literackich i gier nawiązujących do tematyki sztuki. Internauci będą zachęcani do aktywności w sieci i udziału w interaktywnych zabawach facebookowych inspirowanych „Balladyną”. Propozycje udostępniane będą na stronie internetowej biblioteki oraz Facebooku od 5 września br. Od tego dnia, przez siedem kolejnych dni, w Bibliotece Głównej, będzie można do egzemplarzy z własnych biblioteczek przybić przygotowaną specjalnie na tę okazję pamiątkową pieczęć.

Najnowsze

To Top