Sport i rekreacja

Młoda „Ciężkowianka” druga w Zakopanem!

W dniach 12-15 sierpnia 2020 roku drużyny młodzików i orlików LKS „Ciężkowianka” przebywały na zgrupowaniu w stolicy polskich Tatr oraz wzięły udział w tradycyjnym turnieju piłkarskim „O Puchar Lata”, którego organizatorem była jak co roku w Zakopanem firma Almar-Sport.

Podczas wyjazdu 26 młodych sportowców szlifowało formę pod opieką szkoleniową trenerów Szymona Pieczki, Grzegorza Dryja i Pawła Bulgi. Ostatecznie orliki po pechowej porażce 1-2 z „Mazovią” uplasowali się na 8 miejscu. Wydaje się jednak, że wyjazd połączony z treningami oraz meczami turniejowymi będzie procentował w kolejnych latach. Znakomicie zaprezentowali się za to młodzicy, którzy po 5 wygranych, 2 remisach oraz 3 porażkach zajęli ostatecznie drugie miejsce za „Limanowią”, zaś o tak wysokiej pozycji zadecydował gol zdobyty na 3 sekundy przed końcem ostatniego spotkania. Specjalne wyróżnienie w ciężkowickim teamie otrzymała Julia Janczy dla której był to ostatni mecz w barwach „Ciężkowianki”. Jej gra została zauważona i podobnie jak w ubiegłym roku Milan Olej przeszedł do „Wisły” Kraków, to Julka od nowego sezonu będzie zawodniczką wielokrotnych mistrzyń Polski w piłce nożnej kobiet „Czarnych” Sosnowiec, gdzie występowała przed laty pochodząca z Ciężkowic Angelika Gębka. W tym miejscu wielkie słowa podziękowania dla firmy „Ventix” i pana Tomasza Banasia za pomoc w zakresie logistyki i transportu i zawsze uśmiechniętej pani Agnieszce Sobańskiej Dryja za grafikę i fotografię oraz opiekę nad młodzieżą.

Po przyjeździe od wtorku 18 sierpnia dwudziestka młodych zawodników niezależnie od treningów popołudniowych uczestniczyła w pięciodniowym obozie dochodzeniowym. Zajęcia odbywały się na obiektach LKS „Ciężkowianka” . Młodzi sportowcy mogli liczyć na opiekę kadry szkoleniowej, którą oprócz Szymona Pieczki tworzyli trenerzy Wojciech Tomasiewicz- jeden z koordynatorów grup młodzieżowych w Śląskim Związku Piłki Nożnej, Andrzej Majka, Paweł Bulga. Wiceprezes Wanda Ciołczyk prowadziła zajęcia opiekuńcze, a prezes stowarzyszenia Janusz Ciołczyk czuwał nad całością.

Celem obozu było propagowanie sportu wśród młodzieży, przezwyciężanie własnych słabości oraz podnoszenie własnej wartości poprzez trening i sukcesy sportowe. Program oprócz tradycyjnie piłki nożnej obejmował również inne dyscypliny i konkurencje rekreacyjne. Młodzież brała czynny udział w zajęciach i turniejach: tenisa stołowego, szachów, siatkonogi, bilarda, piłkarzyków i innych. Miała okazję do spotkania z ciekawymi ludźmi. W pierwszym dniu gościem był dzielnicowy aspirant Bartosz Wójcicki z Komendy Miejskiej Policji, którego prelekcja cieszyła się sporym zainteresowaniem. Dwukrotnie młodzi zawodnicy „Ciężkowianki” spotkali się z panią prezes jaworznickiego PCK Anną Grelowską, która prowadziła zajęcia w ramach programu profilaktycznego autorstwa Dawida W. Johnsona pn.”Podaj dłoń” z 20 osobową grupą dzieci uczestniczących w zajęciach LKS „Ciężkowianka”, odbywających się w ramach realizacji zadania publicznego pn.”Gramy bez nałogów”. Panie Katarzyna Domagała i Krystyna Śliwa z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej zadbały o materiały edukacyjne z zakresu bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji, także w związku z zaostrzonym reżimem sanitarnym spowodowanym epidemii Covid-19. Dostarczone materiały pozwoliły przekazać i usystematyzować ogólne wiadomości o negatywnych skutkach uzależnień. Akcentowane były różne aspekty zdrowotnej higieny – zdrowo bez nałogów: dopalacze to wypalacze, więc nie wypalaj się, bo biorąc nie jesteś sobą!

Dzieci mogły liczyć na słodki poczęstunek oraz ciepły posiłek. Końcowym akordem obozu były testy sprawnościowe zawodników przeprowadzone przez trenera Jakuba Drąga z Coach Consulting.

LKS „Ciężkowianka” Jaworzno składa podziękowanie: pani Annie Grelowskiej prezesowi ZM PCK w Jaworznie, Śląskiemu Zrzeszeniu LZS oraz prezesowi Andrzejowi Sadlokowi i pani Karolinie Klaczek, Śląskiemu Urzędowi Marszałkowskiemu, Gminie Jaworzno, Ciastkarni Janina Banasik, panu Markowi Banasikowi, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie, aspirantowi Bartoszowi Wójcickiemu z jaworznickiej Komendy Policji, Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Jaworznie oraz pani Stanisławie Grzywa.

Uczestnicy obozu w rundzie jesiennej będą kontynuowali piłkarskie szkolenie w drużynach młodzików, orlików i żaków pod opieką szkoleniową trenerów Szymona Pieczki, Pawła Bulgi i Grzegorza Dryja.

Najnowsze

To Top