Sport i rekreacja

Stanisław Aniołkowski wygrywa w Jaworznie!

W piątek (11 września) Jaworzno gościło kolarzy startujących w 31. wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Na mecie na rynku w Jaworznie zwyciężył Stanisław Aniołkowski z ekipy CCC Development Team.

Wyścig Solidarności i Olimpijczyków ruszył w tym roku na trasę 9 września. W piątek rozgrywany był III etap imprezy, liczący 165 kilometrów. Kolarze ruszyli na trasę w Suchej Beskidzkiej, by ostatecznie dotrzeć do Jaworzna. Na drodze tym razem kolarze mieli do pokonania dwa dość strome podjazdy – pod Pewelkę (2,5km; 3,7%) i Kocierz (3km; 7,3%). Etap kończył się trzema lekko pofałdowanymi pętlami w Jaworznie. Na zawodników w sumie czekały trzy lotne i dwie górskie premie. Zanim do Jaworzna dotarli dorośli kolarze, o nagrody rywalizowali młodzi zawodnicy startujący w 12. Mini Wyścigu Solidarności.

Etap otwierała 33-kilometrowa pętla w okolicach Suchej Beskidzkiej. Stosunkowo szybko od peletonu oderwało się 19 zawodników, którzy powalczyli o punkty na pierwszym lotnym finiszu. Najlepszy okazał się Jason van Dalen z grupy Metec – THK. Podczas podjazdu na Pewelkę uciekinierzy zostali dogonieni, ale na atak zdecydowało się kolejnych czterech zawodników. Spośród nich pierwszą premię górską zainkasował Rok Korosec (Ljubljana Gusto Santic). W kolejnej fazie wyścigu kolejna ucieczka zdołała wypracować nawet dwie minuty przewagi nad peletonem. Peleton mocno pracował by dogonić uciekinierów i faktycznie na 20 kilometrów przed metą ucieczka została wchłonięta. Tym samym na ostatnich metrach doszło do masowego sprintu, w którym najszybszy okazał się jadący w żółtej koszulce Stanisław Aniołkowski. Dzięki temu umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej. Kolejne miejsca na mecie przypadły Syverowi Waerstedowi (Uno-X Pro Cycling Team) i Jarne van de Paarowi (Lotto Soudal u23).

Przed ostatnim etapem, zaplanowanym na sobotę, zdecydowanym liderem wyścigu jest Stanisław Aniołkowski z grupy CCC Development Team. Drugie miejsce zajmuje Norweg Syver Waersted (Uno-X Pro Cycling Team), trzeci zaś jest reprezentant Izraela Itamar Einhorn z grupy Israel Cycling Academy. W klasyfikacji punktowej także prowadzi Stanisław Aniołkowski, a w klasyfikacji górskiej najlepszy jest Mateusz Grabis (Voster ATS Team).

Najnowsze

To Top