Kultura i rozrywka

Nowa powieść Agnieszki Kaźmierczyk

Agnieszka Kaźmierczyk powraca ze swoją kolejną książką. Już 27 września oficjalną premierę będzie miała nowa powieść jaworznickiej autorki – „Klątwa Sióstr”.

Agnieszka Kaźmierczyk to autorka dobrze znana nie tylko jaworznickim czytelnikom. Absolwentka Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, a także Studium Dziennikarskiego, nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 16. Ma duże doświadczenie w pracy dziennikarskiej. W przeszłości była redaktorem działu kulturalnego „Dziennika Polskiego”, a także współwydawcą dodatku „Student”, pracowała też w lokalnej prasie. Współtworzy popularny portal multirodzice.pl. Pisanie jest odskocznią dającą mnóstwo przyjemności, pozwalającą na samorealizację. Gdy nie piszę, czuję, że nie jestem do końca spełniona – mówiła na naszych łamach autorka.

W ubiegłym roku ukazała się jej druga książka – „Topielica ze Świtezi”, która zyskała sobie wiernych czytelników. Już w najbliższych dniach czytelnicy będą mogli poznać kolejną historię – tym razem zawartą w „Klątwie Sióstr”. Bohaterkami powieści będą dwie siostry bliźniaczki, które próbują odkryć, kim jest ich ojciec. Powracająca wizja o potwornej zbrodni wojennej i koszmarze rozstrzelanych mężczyzn sprawi, że siostry Soboczyńskie wkroczą w świat upiorów i innych demonów, które szukają pomocy, pragnąc w końcu zaznać spokoju. Czy Klarze i Basi uda się spełnić marzenie o życiu typowych nastolatek? Czy dowiedzą się prawdy o swoich darach i będą w stanie je zaakceptować? O tym trzeba będzie już przekonać się samemu podczas lektury książki. Podobnie jak w poprzednich odsłonach swojej twórczości, Agnieszka Kaźmierczyk w „Klątwie Sióstr” chętnie sięga do mitologii słowiańskiej, a całość spowija mgła tajemniczości. To wszystko sprawia, że miłośnicy twórczości jaworznickiej pisarki na pewno nie będą zawiedzeni.

Najnowsze

To Top