Sport i rekreacja

Jaworzniccy armwrestlerzy z medalowym żniwem

Świetne wyniki podczas rozgrywanych w Koszalinie XX Mistrzostw Polski w armwrestlingu zanotowali jaworzniccy siłacze. Zawodnicy z klubu MCKiS Tytan wrócili z imprezy z aż 39 medalami!

Jaworznianie już od wielu lat błyszczą na kolejnych imprezach i potwierdzają, że w siłowaniu na rękę trudno znaleźć im godnych rywali. W tym roku Mistrzostwa Polski, ze względu na pandemię, odbywały się później, niż to było planowane, ale na szczęście udało się je sprawnie przeprowadzić. Tytani na zawody pojechali w mocnym zestawieniu i imponowali formą od samego początku.

Po raz pierwszy na mistrzostwach pojawiła się kategoria Open, która przyniosła sporo sukcesów Tytanom. Pierwsze miejsce na lewą rękę zajął Lucjan Fudała, drugi był Adrian Zgórzyński, a trzeci Piotr Beberok. Każdy z panów dodatkowo zaliczył jeszcze medale w swoich kategoriach wagowych. Lucjan Fudała dołożył dwa złota w kategorii do 95 kg, Adrian Zgórzyński był najlepszy na prawa rękę w wadze do 105 kg, a Piotr Beberok zwyciężył w kategorii do 105 kg na lewą rękę. W kategorii Open Kobiet świetne trzecie miejsce wywalczyła Julia Tarasek, która jest najmłodszą zawodniczką w ekipie Tytanów. Dodatkowo Julia wywalczyła także dwa złote medale w swojej kategorii wagowej na prawą i lewą rękę. Formą po raz kolejny zaimponował trener Mariusz Grochowski, który już po raz 18. sięgnął po tytuł Mistrza Polski, a dołożył do tego jeszcze trzecie miejsce na prawą rękę. – Jesteśmy dumni z tak wspaniałego sukcesu i głodni kolejnych, nie zwalniamy tempa, kilka dni na odpoczynek i wracamy do treningów – mówi trener Grochowski. – Ogromne podziękowania dla organizatora, Federacji Armwrestling Polska, sędziów oraz naszych rywali i wiernych kibiców – dodaje. Złote medale padły łupem seniorów – dwa zdobył Artur Krupa, a jeden Łukasz Kopyść. Wśród juniorów po dwa złota wywalczyli Dominik Sobos i Ewa Krakowska, a po jednym dołożyli jeszcze Dominik Graczek, Hubert Kubowicz i Patryk Opiela.

W sumie Tytani podczas Mistrzostw Polski wywalczyli 39 medali, w tym 17 złotych, 14 srebrnych i 8 brązowych. Przełożyło się to na trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Wśród juniorów Tytani zajęli 3. miejsce, a wśród seniorów 2. miejsce.