Sport i rekreacja

Oldboje zagrają w Szczakowej

W sobotę 19 września na stadionie Szczakowianki rozegrany zostanie tradycyjny turniej oldbojów. W tym roku poświęcony będzie pamięci Franciszka Musiała.

Od kilku lat jesienią w Szczakowej regularnie odbywają się memoriały poświęcone pamięci zasłużonych piłkarzy, działaczy i trenerów Szczakowianki. Nie inaczej będzie i w tym roku. W sobotę 19 września na obiekcie przy ulicy Kościuszki rozegrany zostanie Turniej oldbojów im. Franciszka Musiała pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna.

Podczas tegorocznego turnieju wspominana będzie postać byłego wieloletniego bramkarza Szczakowianki – Franciszka Musiała. Franciszek Musiał swoją przygodę z piłką rozpoczynał w sekcji trampkarzy Szczakowianki i od razu zaczął grać na pozycji bramkarza. Podczas swojej kariery zbierał piłkarskie szlify pod okiem trenerskich legend Szczakowianki – najpierw Karola Fuchsa, a potem Bogumiła Wadowskiego. Piłka nożna była jego wielką pasją. Do końca swojego życia uczestniczył w życiu klubu. Często przychodził na stadion przy ul. Kościuszki i z dużym zainteresowaniem śledził losy swojego ukochanego zespołu.

W tym roku zaproszenie do udziału w turnieju przyjęły ekipy Jaksy Miechów, Górnika Kazimierz i Kolbuszowianki. Oczywiście nie zabraknie też zespołu gospodarzy. Turniej oldbojów będzie okazją do wielu wspomnień i sportowych emocji. Przy okazji w trakcie imprezy podsumowana zostanie akcja – Razem dla Roberta, podczas której zbierane były środki na rehabilitację i leczenie byłego zawodnika Biało-Czerwonych – Roberta Sztandery. Organizatorzy zapraszają w sobotę na stadion w Szczakowej. Początek zmagań zaplanowano na godzinę 9:00.

Najnowsze

To Top