Sport i rekreacja

V Memoriał Mirosława Ciołczyka w Piłce Nożnej

Drugi weekend września w Ciężkowicach niepodzielnie należał do piłkarzy. Przez trzy dni w sportowej rywalizacji wzięło udział 13 teamów, 170 zawodniczek i zawodników w wieku od 6 do 40 lat z terenu Śląska, Zagłębia i Małopolski, którzy zdobyli łącznie 91 bramek.

W ramach obchodów jubileuszu 70-lecia LKS „Ciężkowianka” Jaworzno odbył się V Memoriał Mirosława Ciołczyka. Była to interregionalna impreza promująca sport i aktywność fizyczną, zdrowie, bezpieczeństwo oraz rodzinną zabawę. Poświęcona była pamięci sportowca, zasłużonego działacza sportowego i kulturalnego, długoletniego dyrektora Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, trenera i wychowawcy dzieci i młodzieży, uhonorowanego uchwałą Rady Miejskiej w Jaworznie tytułem „Zasłużony dla Miasta Jaworzna”, zmarłego 4 maja 2015 r. Świętowano także 100. rocznicę urodzin wybitnego humanisty i sportowca Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II – w młodości bramkarza i fana Cracovii.

W sobotę 12 września punktualnie o godzinie 11.00 na murawę orlika MCKiS Pieczyska przy ulicy Poniatowskiego wybiegły drużyny orlików. Spotkanie to zainaugurowało memoriał, Młodzież „Ciężkowianki” szkolona przez Grzegorza Dryję zremisowała 3-3 z MKS Trzebinia. Pozostałe rozgrywki odbywały się na stadionie w Ciężkowicach. Po południu rywalizowały seniorskie teamy UKS „Błyskawica” Myślachowice i LKS „Ciężkowianka”.

W niedzielny piękny poranek rozpoczęły się symultanicznie 2 turnieje piłkarskie żaków i orlików. Rodzina, przyjaciele, przedstawiciele jaworznickiego i śląskiego środowiska sportowego udali się na cmentarz parafialny w Ciężkowicach, gdzie złożyli kwiaty oraz zapalili znicze na grobie Mirosława Ciołczyka.

Wśród żaków (rocznik 2012 i młodsi) zwyciężyła drużyna MKS „Czarnych” Sosnowiec, przed KS „Triumf” Alwernia i LKS „Ciężkowianka”. W kategorii orlików rocznik 2010 triumfowali młodzi piłkarze MKS „Fablok” Chrzanów, którzy w pokonali drużyny Ciężkowianki, LKS „Polonii” Luszowice i LKS „Zrywu” Brodła. Najlepszymi zawodnikami turniejów zostali odpowiednio: Jakub Głowacz (MKS „Fablok”) w orlikach oraz Stanisław Wilczyński („Czarni”) w kategorii żaków. Wyróżnieni zostali także najlepsi bramkarze: Szymon Frączek (orliki) i Franciszek Ciołczyk (żaki)- obaj LKS „Ciężkowianka”, zaś najlepszymi strzelcami zostali: Tymon Żak („Czarni”) wśród żaków i Kacper Tometczak („Fablok” Chrzanów) wśród orlików. Nagrody rzeczowe otrzymali również najlepsi zawodnicy w poszczególnych teamach biorących udział w Memoriale oraz najmłodsi i najbardziej obiecujący piłkarze.

W poniedziałkowe popołudnie odbył się mecz kończący trzydniowe zmagania, w którym żeńską drużyna młodziczek reprezentująca UKS „Pogorzanka” Pogorzyce zmierzyła się z młodzikami gospodarzy (LKS „Ciężkowianka”).

Organizatorzy, wspierani przez sponsorów, zadbali o imponujące nagrody rzeczowe oraz napoje i poczęstunek. Wyróżniały się piękne puchary, ale nie zabrakło medali, piłek, plecaków, śpiworów oraz innych nagród rzeczowych. Specjalną nagrodę ufundowaną przez rodzinę Mirosława Ciołczyka otrzymał Tomasz Ziaja z drużyny orlików LKS „Ciężkowianka”.

Gośćmi honorowymi memoriału byli: żona Mirosława Ciołczyka- Małgorzata, synowie Piotr, Łukasz i Przemysław z małżonkami i dziećmi, poseł na Sejm X kadencji, prezes Podokręgu Piłki Nożnej Katowice Stefan Mleczko, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Jaworznie Tomasz Sędor, przewodniczący komisji kultury i sportu Rady Miejskiej w Jaworznie Mariusz Kowalski z córkami, reprezentujący Kancelarię Brokerską AEGiS Włodzimierz Machnik, prezes honorowy PSS „Salos” Wenancjusz Ples, uhonorowany tytułem „Zasłużony dla miasta Jaworzna” Stanisław Bigaj, radny RM w Sosnowcu Michał Zając, prezes VENTIX Sp.z o.o. Tomasz Banaś, wiceprezes PSS „Salos” Krzysztof Kuska i inni.

Honorowy patronat nad imprezą objęli prezesi Śląskiego i Małopolskiego Związków Piłki Nożnej Henryk Kula i Ryszard Niemiec, prezes Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Katowicach Andrzej Sadlok, prezesi Podokręgów Piłki Nożnej w Chrzanowie Józef Cichoń, Katowicach Stefan Mleczko, Olkuszu Bolesław Ściepura i Sosnowcu Józef Grząba. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego oraz Gminy Jaworzno.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować wszystkim osobom i instytucjom, fundatorom nagród oraz tym, którzy udzielili finansowego, technicznego i logistycznego wsparcia przy organizacji imprezy, a byli to: „Fud-Men” Jarosław Fudała, Lucjan Fudała, Leszek Fudała, Marta Fudała spółka jawna, poseł do Parlamentu Europejskiego Jarosław Kalinowski, EKOENERGIA SILESIA S.A. i prezes Marcin Kozik, Gmina Jaworzno i prezydent miasta Paweł Silbert, Śląski Urząd Marszałkowski i marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski, Śląskie Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Katowicach, Kancelaria Brokerska AEGiS i Włodzimierz Machnik, Śląski Związek Piłki Nożnej w Katowicach, Podokręgi Piłki Nożnej w Katowicach, Chrzanowie, Olkuszu i Sosnowcu, prezes Stefan Mleczko, firma badge4u i państwo Magdalena i Wojciech Pawłowscy, PSS „Salos” Jaworzno i Wenancjusz Ples oraz Krzysztof Kuska, Fundusz Górnośląski S.A., Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, Zakład Ciastkarsko-Piekarski Janina Banasik i państwo Janina i Marek Banasik, Agencja Artystyczna „Roban” i pan Robert Pasierbek, DAN- RECH Daniel Porc Transport Sanitarny, „Dobra Pralnia” i Jerzy Szczałba, Kwiaciarnia Pat – Dam i państwo Józefa i Piotr Szymiec, OSP Ciężkowice, Jaworznicka Szkoła Guja Jiujutsu i Tomasz Guja oraz wolontariusze: Wanda Ciołczyk, Beata Bulga, Aleksandra Kłosowska, Danuta Michalska, Stanisława Grzywa, Piotr Żabicki, Andrzej Kita, Zbigniew Lorek, Paweł i Piotr Bulga, Krystian Krzysiek, Łukasz Ciołczyk, Zbigniew Pacia, Andrzej i Tomasz Majka, Wojciech Tomasiewicz, Szymon Pieczka, Grzegorz Dryja, Bogdan Wójcik, Bartłomiej Gędłek, Robert Ładocha, Mariusz Matusik, Kuba Ptak, Krystian Trojan, Ksawery Unijski i Dominik Wojcieszak. Osobne słowa podziękowania należą się druhom z OSP Ciężkowice: Robertowi Taraskowi, Arkadiuszowi Rogóż, Mariuszowi Stachańczykowi, Stanisławowi Glimosowi, Sebastianowi Urbańskiemu, a także rodzicom uczestników Memoriału, wspierającym swoich podopiecznych.

Najnowsze

To Top