Sport i rekreacja

Satori z medalami na Mistrzostwach Polski

W sobotę (3 października) w hali MOSiR w Mysłowicach odbyły się Mistrzostwa Polski w Ju-jitsu. W najbardziej prestiżowych zawodach organizowanych przez Polski Związek Ju-jitsu udział wzięło kilkuset zawodników z kilkudziesięciu klubów z całej Polski. W morderczym, trwającym ponad dwanaście godzin turnieju świetnie spisali się zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno, którzy w konkurencji fighting zdobyli sześć medali.

W najmłodszej grupie wiekowej młodzików U14 nie było niespodzianek i bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie klasy sportowej o profilu wspinaczki i judo: Adela Niciarz zwyciężyła w kat. -57kg, natomiast Dawid Machna wywalczył drugie miejsce w kat. -50kg. Małgorzata Budniok debiutująca w zawodach tej rangi zdobyła srebro w kat. -48kg. W klasie juniorów młodszych U16 nie zawiodła Hanna Kałuża zwyciężając w kat. -63kg. Martyna Chudoba kat. -52kg oraz Karolina Krzysica kat. -63kg również zdobywały pierwsze doświadczenia w zawodach rangi mistrzowskiej i po wyrównanych walkach zajęły piąte lokaty. W grupie młodzieżowców U21 pierwszą lokatę wywalczył Arkadiusz Małek w kat. -69kg. W najstarszej klasie wiekowej seniorów srebrny medal w kat. -69kg zdobył Patryk Urban. W rozgrywanym równolegle Otwartym Turnieju Kwalifikacyjnym pewnie zwyciężył Szymon Kałuża w kat. -38kg.

Dzięki dobrej postawie na macie wszyscy zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno po raz kolejny potwierdzili przynależność do krajowej czołówki. Trener Łukasz Proksa podkreśla jednak, że jego podopiecznych czekają następne ważne starty m.in. w Mistrzostwach Polski Judo Kata, które odbędą się już w listopadzie w Jaworznie. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Start w zawodach odbył się w ramach zadania „Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” wspieranego przez Urząd Miasta Jaworzna oraz programu „Klub 2020” wspieranego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. – Wszystkich chętnych do szukania sportowych wrażeń na macie zapraszamy do wspólnych treningów ju-jitsu i judo, które odbywają się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie – zapraszaja trenerzy z Satori. Więcej informacji www.jujitsu.satori.jaw.pl, www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw, telefon 502 138 185.

Najnowsze

To Top