Edukacja

Potwierdzone przypadki koronawirusa SARS-CoV-2 w placówkach oświatowych

Urząd Miejski w Jaworznie informuje o dwóch potwierdzonych przypadkach zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w jaworznickich placówkach oświatowych. Zarażony jest jeden z pracowników Przedszkola Miejskiego nr 27 oraz uczeń Liceum Ogólnokształcącego nr 1.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna potwierdziła w środę, że w Przedszkolu Miejskim nr 27 i Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Jaworznie, wystąpiło zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Przeprowadzone zostały działania mające na celu wyeliminowanie ewentualnych innych zakażeń.

Służby sanitarne prowadzą dochodzenie epidemiologiczne oraz zabezpieczają osoby z kontaktu z zakażonym pracownikiem oraz uczniem. Aby uniknąć dalszej transmisji, zgodnie z procedurą postępowania w przypadku wykrycia zakażenia, jedna grupa przedszkolna wraz z pracownikami będzie wyłączona z zajęć stacjonarnych w terminie od 7 do 13 października 2020 r. W przypadku LO1 jeden oddział klasowy wraz z nauczycielami i uczniami z grup międzyoddziałowych, będą wyłączone z zajęć stacjonarnych na rzecz nauki zdalnej w modelu hybrydowym – w terminie od 7 października do 15 października 2020 r.

– Po uzyskaniu zgody organu prowadzącego oraz na podstawie pozytywnej opinii PSSE w Jaworznie informujemy, że w obu placówkach wprowadzono hybrydowy model nauczania, polegający na kształceniu zdalnym w jednym wyłączonym oddziale w przedszkolu i liceum oraz kształceniu stacjonarnym w pozostałych oddziałach w obu placówkach – informuje Urząd Miejski. Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Jaworznie jest w stałym kontakcie z dyrektorami placówek oświatowych oraz jaworznickim Sanepidem, wypełniając zalecenia tej instytucji.

Najnowsze

To Top