Kultura i rozrywka

XXIX Spotkania Teatralne odwołane

Końcem października w Teatrze Sztuk miały odbywać się XXIX Spotkania Teatralne. Niestety ze względu na trwająca pandemię i wprowadzane kolejne ograniczenia organizatorzy zmuszeni byli odwołać całe wydarzenie.

Rok 2020 dla kultury jest wyjątkowo trudny, a większość wydarzeń w minionych miesiącach została odwołana. Niestety dotknęło to także tradycyjne jaworznickie święto teatru, które miało odbywać się w dniach od 21 do 25 października. Jak informuje Teatr Sztuk w Jaworznie, zakupione już bilety zachowują ważność. Można również dokonać ich zwrotu w kasie Teatru.

Przypomnijmy, jak miały wyglądać XXIX Spotkania Teatralne

XXIX Spotkania Teatralne miała otworzyć premiera spektaklu dla młodzieży „Despekt” w wykonaniu grupy Grochy. Spektakl w reżyserii Barbary Wójcik-Wiktorowicz powstał przy współpracy autorki z młodzieżą. Liczne obserwacje prowadzone przez naszych młodych aktorów i rozmowy z zaproszonym do współpracy dramaturgiem, pozwoliły stworzyć obraz subtelnych problemów dorastającej młodzieży.

22 października publiczność miała obejrzeć przedstawienie „Upalny dzień” J. Wasylkowskiego, w wykonaniu Dominika Sochy i Macieja Pierzchały. Spektakl zachęca widza do refleksji nad bezsensem wojny i nieodwracalnych konsekwencji wynikających z działań wojennych – unicestwiania rodzin, relacji, społeczności, aż wreszcie utraty ludzkiego życia.

Trzeciego dnia na widzów czekać miała kolejna premiera – „Muzeum Higieny. O formie czystej” Spektakl na podstawie „Narkotyków. Niemytych dusz” S. I. Witkiewicza, wykona Grupa Teatralna Lalki i Aktora oraz grupa In Progress. Witkiewicz stawia diagnozę: „Są narody czyste i są brudne. Powiedzmy sobie otwarcie, że należymy do tych ostatnich i starajmy się temu zaradzić”.

24 października grupa teatralna „5 Twarzy Krzysia” premierowo zaprezentuje spektakl „Korpostradą do nieba, czyli szaleństwo na czas nieokreślony”. Na zakończenie tegorocznych Spotkań Teatralnych planowano premierę monodramu J.A. Masłowskiego „Marzycielka, czyli kilka godzin z życia kretynki” w wykonaniu Marleny Budak.

Najnowsze

To Top