Z miasta

Nowy park w mieście

Wkrótce mieszkańcom naszego miasta zostanie oddany nowy park w stylu angielskim zlokalizowany na Starej Hucie. Chociaż do oddania terenu zostało jeszcze trochę czasu i wciąż trwają ostatnie prace (bardziej kosmetyczne), a większość urządzeń jest zabezpieczona folią i taśmą, to miejsce to cieszy się już popularnością wśród spacerowiczów.

W ramach inwestycji dofinansowanej ze środków unijnych powstały ciągi pieszo-rowerowe oraz strefy z zielenią urządzoną i małą architekturą. Stworzenie parku pozwoliło na zagospodarowanie zdegradowanego obszaru poprzemysłowego na cele przyrodnicze oraz poprawę jakości środowiska miejskiego. Spacerowicze mogą już dziś korzystać z alejek i tras (które mają swoje nazwy), a już niedługo mieszkańcy będą mogli wypoczywać w utworzonych w parku strefach – chillout, zakochanych, rodzinnej czy aktywnego wypoczynku. W każdej z nich znajdują się elementy tworzące klimat danego zakątka parku. Zainstalowano również plenerową biblioteczkę – element popularny w innych miastach, gdzie można zostawić przeczytane książki, pozwalając tym samym by trafiły do innych rąk.

Park Angielski to kolejna zielona przestrzeń dla Mieszkańców. Popularność takich miejsc jak GEOsfera, Park Gródek, Planty, Chrząstówka a także Park Kieszonka będący oazą zieleni w ścisłym Centrum pokazują, że inwestycje w tego typu przestrzenie są jak najbardziej trafione i pożądane.

Warto dodać, że tym Stara Huta zyskuje na atrakcyjności – wkrótce w bezpośrednim sąsiedztwie nowego parku zostaną wybudowane domy mieszkalne na działkach, które gmina sprzedała osobom chcącym zamieszkać w Jaworznie.

Najnowsze

To Top