Z miasta

Wirtualne zwiedzanie

Muzeum Miasta Jaworzna od kilku dni zaprasza do wirtualnego zwiedzania swoich wystaw. Teraz każdy, kto tylko ma dostęp do internetu może w domowym zaciszu przejrzeć eksponaty z jaworznickiej placówki.

W piątek (30 października) Muzeum Miasta Jaworzna udostępniło na swojej stronie internetowej efekty realizacji zadania pt. Muzeum w sieci – wirtualne zwiedzanie Muzeum Miasta Jaworzna, które składa się z trzech elementów. Pierwszy obejmuje realizację wirtualnego zwiedzenia muzealnych wystaw stałych, w trakcie którego będzie można zapoznać się z osiemdziesięcioma eksponatami, dla których przygotowano dedykowane infografiki, oraz obejrzeć multimedia zamieszczone na wystawach.

Dla ponad 80 eksponatów przygotowano infografiki z najważniejszym informacjami o eksponatach.

Następnie można wziąć udział w oprowadzaniu po wystawach stałych wspólnie z pracownikami naszego Muzeum oraz obejrzeć pięć lekcji muzealnych, przygotowanych w oparciu o eksponaty ze zbiorów muzealnych. – Ponadto udostępniamy materiały multimedialne prezentowane na wystawach stałych (filmy, prezentacje multimedialne, animacje) oraz wydawnictwa muzealne w formie e-booków. Skorzystanie ze wszystkich elementów wykonanych w ramach zadania i opublikowanych na stronie internetowej jest całkowicie bezpłatne – informuje jaworznickie Muzeum. Realizację zadania dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Wirtualne zwiedzanie Muzeum dostępne jest pod poniższym linkiem:

Zwiedzanie Muzeum

Najnowsze

To Top