Z miasta

Święto Niepodległości w czasach pandemii

102 lata temu Polska wróciła na mapę Europy po 123 latach niewoli. Ze względu na wprowadzony w kraju stan epidemii scenariusz tegorocznych uroczystości 11 Listopada będzie dostosowany do obowiązujących zaleceń i będzie w dużej mierze tylko symboliczny.

Tradycyjnie już jaworznickie obchody zainauguruje Msza Św. w intencji Mieszkańców i Ojczyzny, która odbędzie się o godzinie 9:00 w jaworznickiej kolegiacie. – Wybierając się do kościoła, pamiętajmy, że także w tym dniu ilość osób uczestnicząca we Mszy Św. musi być zgodna z wytycznymi władz państwowych. Zachowajmy dystans, zasłońmy nos i usta – przypominają organizatorzy.

Po mszy nie przewiduje się uroczystości przy Pomniku Niepodległości oraz innych wydarzeń kulturalnych. Przedstawiciele miasta złożą symboliczną wiązankę kwiatów w imieniu wszystkich mieszkańców. – Prosimy szkoły, zakłady pracy, organizacje i instytucje, aby w dniu Narodowego Święta Niepodległości nie wyznaczać do udziału we Mszy Świętej pocztów sztandarowych oraz delegacji do składania kwiatów pod pomnikiem – apelują przedstawiciele władz miasta.

Zachęcamy do włączenia się w obchody Narodowego Święta Niepodległości poprzez wywieszenie biało-czerwonych flag.

Najnowsze

To Top