Z miasta

Skromne obchody Święta Niepodległości

W tym roku mijają już 102 lata od odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Tegoroczne obchody Święta Niepodległości ze względu na pandemię musiały zostać mocno ograniczone i miały tylko symboliczny przebieg.

Co roku 11 listopada na jaworznickim rynku gromadziły się tłumy jaworznian. Mieszkańcy miasta zawsze wspólnie świętowali kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tym razem jednak było inaczej, a całe obchody odbywały się w mocno okrojonej formie. Wszystko to oczywiście z powodu pandemii, która cały czas nie daje o sobie zapomnieć.

Tradycyjnie już jaworznickie obchody zainaugurowała Msza Św. w intencji Mieszkańców i Ojczyzny, która odbywała się w jaworznickiej kolegiacie pw. św. Wojciecha i św. Katarzyny. Udział w niej mogła wziąć ograniczona liczba osób. Tym razem musiało zabraknąć delegacji ze szkół i od organizacji, które co roku uczestniczyły w obchodach. Po mszy przedstawiciele władz miasta złożyli pod Pomnikiem Niepodległości na rynku symboliczną wiązankę kwiatów w imieniu wszystkich mieszkańców. Wszystkie wydarzenia kulturalne musiały niestety zostać odwołane. Mieszkańcy Jaworzna włączyli się w obchody symbolicznie, wieszając w wielu miejscach narodowe biało-czerwone flagi.

Najnowsze

To Top