Z miasta

Wenancjusz Ples nie żyje

W środę (18 listopada) wieczorem dotarła do nas wyjątkowo smutna informacja o śmierci Wenancjusza Plesa – zasłużonego działacza sportowego, honorowego prezesa jaworznickiego Salosu.

Wenancjusz Ples żył sportem i od wielu lat zaangażowany był w sportowe życie życie miasta. W przeszłości jako bramkarz grywał w barwach Górnika i Azotanii, ale to jego działalność już po zakończeniu kariery, odcisnęła szczególne piętno na lokalnym sporcie. W przeszłości tworzył rozgrywki piłkarskie na Węgrzech. Przez ostatnie 20 lat współtworzył amatorskie rozgrywki piłkarskie w Jaworznie. Dzięki jego zaangażowaniu i wsparciu innych działaczy, amatorskie rozgrywki przekształciły się w świetnie zorganizowaną ligę oraz stowarzyszenie – PSS Salos. Wenancjusz Ples przez lata przewodził Salosowi jako prezes, a w ostatnich latach pełnił funkcję Honorowego Prezesa. Był nie tylko sportowym autorytetem, z głową zawsze pełną pomysłów.

Dał się zapamiętać nie tylko jako prawdziwy człowiek-orkiestra, ale też osoba niezwykle ciepła, życzliwa, zawsze pełna pozytywnej energii. Łatwo nawiązywał kontakty z innymi i przełamywał bariery – niezależnie od tego czy rozmawiał ze swoimi rówieśnikami czy z młodzieżą. Wszędzie było go pełno, zawsze miło było zamienić kilka słów, nawet podczas przypadkowego spotkania. Pan Wenancjusz Ples zmarł w środę (18 listopada) w wieku 77 lat, pozostawiając sportowe Jaworzno z poczuciem wielkiej pustki. Bliskim i rodzinie zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Pogrzeb Wenancjusza Plesa odbędzie się w poniedziałek, 23 listopada 2020 r. o godz 14:00 w górnym kościele w Kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny w centrum Jaworzna.

Najnowsze

To Top