Sport i rekreacja

Bokserski turniej Nadziei Olimpijskich

Sportowe emocje czekać będą w najbliższych dniach na miłośników boksu. W sobotę (28 listopada) na Hali Widowiskowo-Sportowej odbywać się będzie I Turniej Bokserski Nadziei Olimpijskich dzieci i młodzieży im. Janusza Gortata.

Patronem sobotniego turnieju jest Janusz Gortat – dwukrotny brązowy medalista olimpijski w wadze półciężkiej (w 1972 roku w Monachium i w 1976 roku w Montrealu), a także m.in. wicemistrz Europy z 1973 roku w Belgradzie i sześciokrotny mistrz Polski. W 1974 roku w Stanach Zjednoczonych pokonał przyszłego mistrza olimpijskiego i zawodowego mistrza świata wszechwag – Leona Spinka. Po zakończeniu kariery poświęcił się pracy trenerskiej i szkoleniu młodego pokolenia. Pracując jako szkoleniowiec w Legii Warszawa, trenował m.in. Andrzeja Gołotę czy Tomasza Adamka. W ślady ojca poszedł także Robert Gortat, który jest sześciokrotnym mistrzem Polski w boksie amatorskim w kategorii półciężkiej, a na zawodowym ringu stoczył 10 walk – wygrywając wszystkie, w tym sześć przez nokaut. Prowadzona przez niego w Jaworznie Akademia Boksu szkoli młodych adeptów pięściarstwa i zaprasza na sobotni turniej. – Zależy nam przede wszystkim na tym, aby młodzi ludzie brali przykład z mistrzów, by zamiast trwonić czas przed ekranem komputera, dążyli do doskonalenia swoich umiejętności i wyznaczali sobie cele, które będą starali się osiągnąć – mówi Robert Gortat.

Pierwsza edycja turnieju odbędzie się już w sobotę 28 listopada. Planowane jest około 20 walk w różnych kategoriach wiekowych i wagowych – od dzieci, przez młodzików, kadetów, juniorów aż do młodzieżowców. W imprezie udział wezmą młodzi bokserzy m.in. z Jaworzna, Gierałtowic, Jastrzębia-Zdroju i Cieszyna. Podczas turnieju odbędzie się też pożegnalna walka trzykrotnej młodzieżowej mistrzyni Polski – Ewy Białas. W swojej ostatniej ringowej potyczce Ewa Białas zmierzy się z byłą zawodniczką Jawor Teamu – Klaudią Simsak.

Oczywiście w związku aktualnymi obostrzeniami sanitarnymi turniej będzie odbywał się bez udziału publiczności. Organizatorzy zapowiadają za to transmisję na żywo w internecie, podczas której będzie można śledzić zmagania młodych bokserów.

Najnowsze

To Top