Biznes - inwestycje

IV edycja Jaworznickiego Dnia dla Biznesu

Końcem listopada po raz czwarty w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jaworznie odbywał się Jaworznicki Dzień dla Biznesu. Wyjątkowe okoliczności spowodowały, iż po raz pierwszy przedsięwzięcie – organizowane z inicjatywy Dyrektora jaworznickiego Urzędu Pracy Łukasza Curyło we współpracy z Jaworznicką Izbą Gospodarczą oraz Urzędem Miejskim w Jaworznie – odbyło się w formule online.

Wydarzenie odbywało się pod honorowym patronatem Wicemarszałka Województwa Śląskiego Pana Dariusza Starzyckiego, Prezydenta Miasta Jaworzna Pana Pawła Silberta oraz Prezesa Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach Pana Tomasza Zjawionego.

Od początku trwania pandemii obserwowaliśmy trudną sytuację w jakiej znalazł się sektor biznesu. Mając wiedzę, która mogłaby pomóc wielu przedsiębiorcom, postanowiliśmy, że głównym celem wydarzenia będzie merytoryczne wsparcie przedsiębiorców w zakresie przygotowania się do nieprzewidywalnej przyszłości, którą weryfikuje COVID – 19. Eksperci różnych dziedzin, dzielili się z uczestnikami wiedzą – podpartą wieloletnim doświadczeniem zawodowym – w zakresie wsparcia, zarządzania i rozwoju biznesu. Rangę wydarzenia podkreśliła obecność dr Ewy Flaszyńskiej – Dyrektor Departamentu Rynku Pracy, która prowadziła webinar pn. „Na ratunek gospodarce – instrumenty rynku pracy wprowadzone Tarczą Antykryzysową i ich realizacja przez publiczne służby zatrudnienia”.

Dwa dni 26 – 27 listopada 2020 r. połączyły w sieci blisko 150 osób, którzy wysłuchali 9 prelekcji dot. współczesnych wymagań rynku. Zmiana trybu pracy ze stacjonarnego na zdalny, postawia wiele wyzwań przed pracownikami oraz zarządzającymi zespołem pracującym zdalnie, dlatego przedstawiliśmy temat dot. skutecznego zarządzania zasobami ludzkimi. Dopełnieniem był panel nt. interpretacji uregulowań prawnych w czasach COVID – 19. Nie zabrakło informacji w zakresu nowoczesnego marketingu, w którym udzielono wielu rad mających wpływ na zwiększenie konkurencyjności na rynku. Zaprezentowano produkty i pomoc oferowaną przez PARP. Przedsiębiorcom został również przybliżony temat z zakresu wsparcia dla gospodarki w ramach Tarczy Antykryzysowej – pożyczki, leasingi, dofinansowania – instrumenty wspomagające funkcjonowanie firm w czasie pandemii oraz przetrwanie kryzysu.

Podczas IV edycji Jaworznickiego Dnia dla Biznesu, uczestnicy obejrzeli prapremierę filmu „Jak się odnaleźć w COVID – 19”, w którym przedstawiciele lokalnych podmiotów gospodarczych, opowiedzieli jak przetrwali pierwszą falę pandemii.

Zwieńczeniem Jaworznickiego Dnia dla Biznesu była gala finałowa, podczas której wręczono statuetki jaworznickim przedsiębiorcom:

  • nagroda specjalna Prezydenta,
  • nagroda Jaworznickiej Izby Gospodarczej oraz
  • nagroda Powiatowego Urzędu Pracy.

Laureatem konkursu w dziedzinie „Inwestycja w pracownika” – organizowanym przez Jaworznicki Urząd Pracy – została Firma Gastrosfera z Jaworzna, która od lat współpracuje z Urzędem Pracy w Jaworznie i dzięki wsparciu Urzędu Pracy inwestuje w rozwój swojej załogi. Natomiast Grupa Biuro-LAND otrzymała wyróżnienie specjalne.

– Dziękujemy: TVS, TVP 3 Katowice, Jaw.pl, EXTRA, PULS Jaworzna, którzy wspierali IV edycję Jaworznickiego Dnia dla Biznesu, poprzez udzielony patronat medialny. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i liczymy, że wydarzenie spełniło Państwa oczekiwania oraz przyczyni się do optymistycznego spojrzenia na przyszłość sektora biznesu. Wszystkich, którzy nie mogli dołączyć do IV edycji Jaworznickiego Dnia dla Biznesu, zachęcamy do obejrzenia nagrań prelekcji, które wkrótce będą dostępne na kanale YouTube. Subskrybuj nasz kanał https://www.youtube.com/channel/UCffp3GSDjms21GU0TSK8C4g i bądź na bieżąco! – zachęcają przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy.

Najnowsze

To Top