Z miasta

Reorganizacja miejskiej komunikacji

Od poniedziałku (14 grudnia) komunikacja miejska w mieście przejdzie sporą reorganizację. Na wielu liniach zmienią się rozkłady jazdy.

PKM Jaworzno regularnie zmienia rozkłady jazdy i dopasowuje je do aktualnej sytuacji i wniosków mieszkańców. Tym razem zmian jest wyjątkowo dużo, a stoi za nimi oczywiście pandemia. Część zmian budzić może spore emocje u mieszkańców, jaworznicki przewoźnik stanął jednak przed trudnym zadaniem, by zapewnić jak najsprawniejsze połączenia między poszczególnymi dzielnicami i równy dostęp do autobusów. – Wiemy, że nie wszyscy będą zadowoleni z proponowanych zmian, ale są one konieczne – mówi Maciej Zaremba, rzecznik prasowy PKM Jaworzno. – Ograniczenia uderzają w każdą gałąź gospodarki, a sytuacja jest trudna. Dotknęło to również nas jako przewoźnika, dlatego wprowadzamy ten okrojony rozkład, który jest rozkładem tymczasowym. Chcemy przetrwać ten trudny okres i kiedy tylko sytuacja ulegnie ustabilizowaniu, wrócimy do „pozacovidowej normalności”. Zapewniamy, że ponownie przygotujemy dla Państwa jak najlepszą ofertę – dodaje.

Wszystkie zmiany wejdą w życie w poniedziałek 14 grudnia. Zlikwidowane zostają dwie linie – 368 oraz 306, pojawi się za to nowa linia 344. Zmienią się też rozkłady kilkunastu innych linii. Warto wcześniej zapoznać się z wprowadzonymi zmianami, tak by w nowym tygodniu nie dać się zaskoczyć zmianom i bez problemów dotrzeć do celu podroży.

Więcej informacji na stronie PKM Jaworzno

Najnowsze

To Top