Bezpieczeństwo

Policjanci z nowym hybrydowym radiowozem

Komenda Miejska Policji w Jaworznie poszerzyła swój tabor o nowy radiowóz marki Toyota i dwa rowery. Zakup pojazdów możliwy był dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miejskiego w Jaworznie, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Fundacji Energetyka na Rzecz Polski Południowej oraz budżetu KWP w Katowicach.

Uroczyste przekazanie pojazdów nastąpiło w środę (16 grudnia) o godzinie jedenastej na terenie jaworznickiej komendy. Szef jaworznickich policjantów podziękował władzom miasta za okazane wsparcie i podkreślił znaczenie współpracy z magistratem na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Dodał, że poza przekazanym radiowozem bardzo zadowolony jest z dwóch rowerów, które będą wykorzystane przez policjantów na terenie Ośrodka Wodno-Rekreacyjnego Sosina już w 2021 roku. Komendant podziękował również obecnym na miejscu przedstawicielom Fundacji Energetyka na Rzecz Polski Południowej za pomoc w realizacji zakupu radiowozu i podkreślił znaczenie nowoczesnego napędu hybrydowego, przyjaznego dla środowiska. Następnie pojazdy poświęcił ks. Mariusz Olejnik, kapelan jaworznickich stróżów prawa.

Samochód to oznakowany radiowozy marki Toyota Corolla kombi z napędem hybrydowym i automatyczną skrzynią biegów. Wyposażony w silniki o pojemności 1.8 l, o mocy całkowitej 125 kw mocy, z których 73 kw przypada na silnik spalinowy i 53 kw generuje silnik elektryczny (łącznie ok. 166 km) i prędkości maksymalnej 180 km/h. Radiowóz kosztował około 102 tys. złotych. To pierwszy samochód z napędem hybrydowym, który będą wykorzystywany w służbie przez jaworznickich policjantów.

Źródło: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top