Z miasta

Betlejemskie Światełko Pokoju dotarło do Jaworzna

W czwartek (17 grudnia) prezydent Paweł Silbert odebrał od jaworznickich harcerzy Betlejemskie Światełko Pokoju. Również mieszkańcy będą mogli zabrać światełko do swoich domów. Harcerze, z zachowaniem zasad sanitarnych, będą dzielić się Betlejemskim Światłem Pokoju na jaworznickim Rynku w niedzielę, 20 grudnia od godziny 12:00 do 16:00.

Jaworzniccy harcerze odebrali światełko z rąk Komendantki Śląskiej Chorągwi ZHP podczas uroczystości w Piekarach Śląskich 14 grudnia Betlejemskie Światło Pokoju przybyło z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem, skauci austriaccy przewieźli go do Katedry Wiedeńskiej, skąd odebrali światło skauci z pobliskich krajów i przekazali swoim sąsiadom tak, by Płomień otoczył całą Europę.

– Chcielibyśmy, aby Betlejemski Ogień zapłonął, tak jak każdego roku, w domach naszych mieszkańców. Nie wyobrażamy sobie, że Jego ciepło i tegoroczne przesłanie „Światło służby Bogu, Polsce i bliźniemu” nie dotrze do naszych przyjaciół i wszystkich potrzebujących – mówi hm. Kinga Jędrzejek.

W niedzielę, 20 grudnia w godzinach 12.00 – 16.00 harcerze Hufca ZHP Jaworzno będą dzielić się Betlejemskim Światłem Pokoju na jaworznickim Rynku. Ze względów sanitarnych mieszkańcy przychodzą ze swoimi lampionami, zniczami by odpalić płomień z lampionu, którego przy Drwalu będą strzec harcerze.

Najnowsze

To Top