Sport i rekreacja

Dariusz Parkitny nowym trenerem MCKiS

Obecny sezon dla siatkarzy MCKiS grających w I lidze jest wyjątkowo trudny. Ostatnio w klubie doszło do sporych przetasowań, a nowym szkoleniowcem zespołu został Dariusz Parkitny.

Rozgrywany w cieniu pandemii sezon 2020/21 jak na razie dla siatkarzy z Jaworzna przynosi niemal wyłącznie rozczarowania. Zespół latem został gruntownie przebudowany, ale nie przełożyło się to na jakość na parkiecie. Jaworznianie przegrywają mecz za meczem i praktycznie cały czas okupują ostatnie miejsce w tabeli Tauron 1.ligi. MCKiS na swoim koncie ma rozegrane 13 spotkań i jak dotychczas tylko raz zdołał zwyciężyć. Na dodatek aż siedem meczów jaworznianie przegrali w stosunku 0:3. Na początku grudnia z roli szkoleniowca drużyny zrezygnował pełniący tę funkcję Mariusz Syguła. Tymczasowym następcą został dotychczasowy drugi trener – Jacek Sowa. MCKiS rozpoczął poszukiwania nowego szkoleniowca i w poniedziałek (21 grudnia) ostatecznie ogłoszono, że zespół w najbliższych miesiącach poprowadzi Dariusz Parkitny.

Nowy szkoleniowiec MCKiS to doświadczony trener i były zawodnik. W swojej trenerskiej karierze prowadził m.in. zespół AZS-u Częstochowa, osiągał też sukcesy w żeńskiej siatkówce. Jako trener kobiecego zespołu KSZO Ostrowiec dokonał historycznego osiągnięcia, jakim było wygranie wszystkich meczów sezonu zasadniczego oraz play-off (łącznie 24 zwycięstwa z rzędu) i awansowanie do Orlen Ligi. Co ciekawe Dariusz Parkitny jest też jednym z prekursorów polskiej siatkówki plażowej, a w przeszłości zdobywał medale Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie. – Rozmawialiśmy z kilkoma trenerami, wszystkim bardzo dziękuję za rozmowy i za poświęcony nam czas. Ostatecznie zdecydowaliśmy się podjąć współpracę z Dariuszem Parkitnym, który kiedyś, jako przyjmujący, występował w zespole MCKiS – mówi Sebastian Kuś, dyrektor MCKiS. – Mam nadzieję, że wspólnym wysiłkiem zdobędziemy punkty, które zapewnią nam spokojny byt w pierwszej lidze – dodaje.

Nowy szkoleniowiec ma przed sobą wyjątkowo trudne zadanie utrzymania zespołu w I lidze. Co prawda sytuacja MCKiS jest obecnie nieciekawa, ale do końca rozgrywek pozostało jeszcze bardzo dużo spotkań i można będzie odrobić straty. Swój debiut na ławce trenerskiej MCKiS Dariusz Parkitny zaliczy 30 grudnia, kiedy to jaworznianie na wyjeździe zmierzą się z ekipą BAS Białystok.

Foto: MCKiS Jaworzno

Najnowsze

To Top