Sport i rekreacja

Satori podsumowało rok

Klub Sportów Walki „Satori” Jaworzno działający przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie kończy swój kolejny rok działania w naszym mieście na polu kultury fizycznej, propagując sport i rekreację ruchową wśród dzieci i młodzieży poprzez nauczanie samoobrony i walki sportowej Ju-jitsu oraz Judo.

Klub prowadzony przez mistrza Łukasza Proksę godnie reprezentował Jaworzno odnosząc wiele sukcesów na matach Ju-jitsu i Judo w całym kraju. Podczas całego roku ponad dwudziestu zawodników z Jaworzna startowało w kilkunastu turniejach, podczas których wielokrotnie stawali na podium w cyklu Ogólnopolskich Turniejów Dzieci i Młodzików w Judo oraz w Ogólnopolskiej Lidze Dzieci i Młodzieży w Ju-jitsu. Wśród najbardziej wyróżniających się zawodników byli: Zuzanna Potocka-Dalka, Antonina Wierzbik, Wojciech Filipowicz, Kacper Pniak, Oliwia Rychel, Paulina Białka, Łukasz Sielski, Oliwia Bączek, Nikodem Łukajczyk, Milena Jasicka, Miłosz Królczyk, Emilia Wirska, Lidia Ostojska, Zofia Machna, Alan Wściubiak, Konrad Świrk, Nicolas Szumilas oraz Filip Tyrna. Największe sukcesy zawodnicy z Jaworzna odnosili w zawodach rangi mistrzowskiej w kraju. W Mistrzostwach Śląska oraz Mistrzostwach Polski w Ju-jitsu medale wywalczyli: Arkadiusz Małek, Patryk Urban, Hanna Kałuża, Karolina Krzysica, Martyna Chudoba, Adela Niciarz, Dawid Machna, Małgorzata Budniok oraz Szymon Kałuża. W Mistrzostwach Polski w Judo na podium stawali: Łukasz Proksa, Marek Tarabura, Bartosz Machna, Patryk Urban, Adela Niciarz oraz Dawid Machna.

Oprócz wysokich wyników sportowych podczas całego sezonu trenujący w klubie przystąpili do kilkudziesięciu egzaminów na stopnie dziecięce i uczniowskie kyu honorowane certyfikatami Polskiego Związku Ju-jitsu oraz Polskiego Związku Judo. Podczas egzaminów, w których adepci sztuk walki odpowiadali na pytania teoretyczne oraz prezentowali umiejętności techniczne w walce wręcz najwyższe stopnie wtajemniczenia uzyskali: Aleksandra Masternak i Hanna Kałuża stopnie 3,5kyu w judo a także Paweł Kozakiewicz, Martyna Chudoba, Adela Niciarz, Dawid Machna, Szymon Łąka stopnie 4kyu w ju-jitsu. Klub zorganizował pierwsze historyczne Mistrzostwa Polski Judo Kata w Jaworznie, w których udział wzięli zawodnicy czołowych klubów z całego kraju. Przez cały rok szkolny klub organizował szkolenie w klasie sportowej o profilu wspinaczki sportowej i judo.

Sukcesy zawodników Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno nie byłyby możliwe bez udziału Urzędu Miasta Jaworzna, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Szkoły Podstawowej nr 6 w Jaworznie, które pomagały w realizacji szkolenia w klubie. Bardzo ważne dla efektywnej działalności stowarzyszenia jest zaangażowanie wielu sympatyków sportów walki w Jaworznie, przede wszystkim rodzin i przyjaciół zawodników, którzy na treningi oraz zawody dowożą sportowców z najbardziej odległych dzielnic naszego miasta. Wśród wielu osób zaangażowanych w działalność klubu szczególne podziękowania kierowane są do trenerów zajmujących się szkoleniem w klubie: Darii Mamicy, Dawida Kajdego, Krzysztofa Sroki, Bartosza Machny oraz Marka Tarabury.

Trenerom, zawodnikom oraz ich rodzicom i przyjaciołom życzymy szczęśliwego nowego roku a wszystkich chętnych zapraszamy na treningi Ju-jitsu i Judo, które zostaną wznowione w styczniu 2021 roku. Szczegółowe informacje www.jujitsu.satori.jaw.pl, www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw, telefon 502 138 185.

Najnowsze

To Top