Sport i rekreacja

Młoda Ciężkowianka nie zwalnia tempa

Koniec roku był bardzo udany dla Ciężkowianki. Szkółka prowadzona przez klub otrzymała Brązową Gwiazdkę PZPN, a młodzi zawodnicy byli bardzo aktywni i sięgali po kolejne zdobycze.

LKS Ciężkowianka rok 2020 zakończyła sporym sukcesem organizacyjnym. Klub z Ciężkowic przeszedł ostatecznie wszystkie wymagania formalno-prawne i na mocy decyzji Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej otrzymał Certyfikat Brązową Gwiazdkę PZPN dla prowadzonej przez siebie szkółki piłkarskiej obejmującej drużyny młodzieżowe. To elitarna grupa klubów, które w kraju prowadza wzorowe szkółki piłkarskie, zgodne z wszystkim zaleceniami PZPN. Dobra praca szkoleniowa prowadzona przez trenerów Szymona Pieczkę, Pawła Bulgę, Grzegorza Dryję oraz koordynatora Wojciecha Tomasiewicza sprawiła, że obecnie ciężkowicki team jako jedyny w Jaworznie utrzymał Brązowy Certyfikat PZPN, co nie było bynajmniej sprawą łatwą.

W ślad za osiągnięciami organizacyjnymi idą także wyniki sportowe. Awans szkolonych przez Szymona Pieczkę i Pawła Bulgę młodzików z roczników 2008 i 2009 do I Ligi Małopolski Zachodniej, 2. miejsce w Pucharze Lata w Zakopanem czy 4. miejsce orlików prowadzonych przez Grzegorza Dryję na Stadionie Śląskim w Turnieju „Szukamy Piłkarskich Janków…” będącym nieoficjalnymi Mistrzostwami Śląskiego Zrzeszenia LZS to tylko część wyników pokazujących, jak dobrze prowadzona jest ciężkowicka szkółka.

Chociaż sezon piłkarski się już zakończył, to „Młoda Ciężkowianka” wciąż nie zwalnia tempa. 6 grudnia młodzicy zwyciężyli w Mikołajkowym Turnieju rozegranym na jaworznickiej Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS, zaś orliki zajęły 5 miejsce w Barbórka Cup 2020 w Libiążu. Tymczasem od soboty 19 grudnia Ciężkowianka realizuje projekt pn. „Zimowa Profilaktyka w Koronie”, który wpisuje się w realizację zadań własnych Gminy Jaworzno w 2020 roku z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym i jest odpowiedzią na nowe zagrożenia globalne i lokalne dla dzieci i młodzieży jakie niosą nowoczesne technologie(przeniesienie agresji do sieci) oraz brak ruchu i złe odżywianie, wywołujące otyłość i choroby cywilizacyjne w coraz młodszym wieku, potęgowane przez zakazy i ograniczenia w dobie pandemii Covid-19. Wsparcia stowarzyszeniu udzieliła Gmina Jaworzno oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie.

Dzień później od godziny 10.00 na Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS w ramach realizacji zadania rywalizowali zawodnicy drużyn młodzieżowych skrzatów, żaków, orlików i młodzików, którzy oprócz emocji stricte sportowych mogli liczyć na zajęcia rekreacyjne pod okiem trenerów, zajęcia profilaktyczne z udziałem przedstawicieli jaworznickiego oddziału PCK, słodki poczęstunek oraz spotkanie ze Świętym Mikołajem, który pamiętał o młodzieży. Kolejny dzień przyniósł multimedialne zajęcia profilaktyczne ON LINE „Nie daj się przemocy w sieci z wykorzystaniem elementów ogólnodostępnego programu „Stop cyberprzemocy” przygotowanego przez Natalię Czarnecką, Michalinę Sochacką, Karinę Milewską, i Katarzynę Białobrzeską pod kierunkiem Magdaleny Preus Różańskiej przeprowadzonego przez jak zawsze życzliwą stowarzyszeniu Prezes ZM PCK w Jaworznie mgr Annę Grelowską. W środę 23 grudnia na hali sportowej SP 19 podsumowano osiągnięcia zawodników drużyny młodzików będące okazją do wręczenia kolejnych upominków. Końcowym akordem były odbywające się w dniach od 28 do 30 grudnia zajęcia z zawodnikami skrzatów, orlików i młodzików na hali sportowej MCKiS przy ulicy Inwalidów Wojennych 18.

Najnowsze

To Top