Sport i rekreacja

Jaworzniccy lekkoatleci startowali na Mistrzostwach Śląska

Zima raczej nie kojarzy się z lekką atletyką. Tymczasem sportowcy o tej porze roku całkiem poważnie rywalizują o medale na halach. Jaworzniccy atleci ostatnio z bardzo dobrej strony pokazali się podczas Halowych Mistrzostw Śląska.

Rozgrywane w Spale mistrzostwa były doskonałą okazją do sprawdzenia formy sportowców z Jaworzna. Zawody pokazały, że zawodnicy MCKiS także zimą potrafią poprawiać swoje wyniki i skutecznie walczyć o medale. W sumie do Jaworzna powrócili z trzema krążkami.

Na najwyższym stopniu podium stanęła Julia Frąckowiak, która okazała się najlepsza w skoku w dal wśród seniorów. Dodatkowo poprawiła też swój rekord życiowy w biegu na 60 metrów. Po srebrny medal sięgnął Dominik Kosiór, który zaliczył świetny wynik w pchnięciu kulą 6 kg. Medal do swojego konta dopisała też Paulina Gaj startująca w biegu na 800 m. Zawodniczka z Jaworzna zajęła trzecie miejsce i wróciła z brązowym medalem. Niewiele do szczęścia zabrakło Adriannie Olechno, która w finale biegu na 60 metrów zajęła 4. miejsce, ustanawiając przy okazji nowy rekord życiowy – 7,88s. Podobny wynik uzyskała w biegu na 200 m, znów zajmując miejsce tuż za podium i zaliczając życiówkę. Dwa razy piąte miejsce wśród juniorek wywalczyła Karolina Rysak, która zarówno w biegu na 60 metrów, jak i na 200 metrów poprawiła swoje rekordy życiowe. Kolejna juniorka – Alicja Wąsowicz – ustanowiła nowy rekord życiowy w biegu na 60m i najlepszy wynik w sezonie na 200m. Bardzo dobrze spisał się też Piotr Kuzak, który w finale biegu na 60 metrów zajął 5. miejsce, poprawiając życiówkę. Pechowo za to zakończył udział w biegu na 200 metrów – zaliczając dyskwalifikację po nadepnięciu na linię.

Tydzień później jaworzniccy lekkoatleci rywalizowali w kolejnych zawodach. Trójka lekkoatletów wystartowała w sobotę w Mityngu Kontrolnym, który także rozgrywany był w Spale. Najbardziej zadowolona mogła być Paulina Gaj, która w biegu na 800 metrów poprawiła swój rekord życiowy. Adrianna Olechno i Piotr Kuzak, również zanotowali świetne czasy w biegu na 60 metrów i byli blisko poprawienia swoich życiówek.

Dzień później w Mielcu w szranki stanęła czwórka lekkoatletów. Adrianna Olechno tym razem mogła świętować, awansowała bowiem do finału A w biegu na 60 metrów, i nie tylko zaliczyła zwycięstwo, ale też poprawiła swój rekord życiowy! W finale B biegu a 60 metrów rywalizowała Karolina Rysak i zajęła w nim nim 2. miejsce (czyli 6. miejsce w całej klasyfikacji). Na 60 metrów biegał też Piotr Kuzak, który wygrał finał B i wyrównał swoją życiówkę. Będąca w świetnej formie Julia Frąckowiak okazała się najlepsza w skoku w dal i znów poprawiła rekord życiowy. Doby czas zanotowała też w biegu na 60 metrów.

Jaworzniccy sportowcy przygotowują się obecnie do Halowych Mistrzostw Polski, które 20 i 21 lutego rozgrywane będą w Toruniu. Trzymamy kciuki za kolejne udane występy!