Bezpieczeństwo

Kolejni kierowcy zatrzymani z jazdę po alkoholu

Dwóch nietrzeźwych kierujących i jednego na zakazie sądowym zatrzymali policjanci z drogówki w miniony czwartek. Wszyscy to mieszkańcy naszego miasta dwóch 46-latków i jeden 52-latek. Rekordzista miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Mimo kontroli Policji nietrzeźwi nadal stwarzają poważne zagrożenie na naszych drogach. W czwartek w godzinach porannych mundurowi dokonali kontroli pojazdu BMW, badanie kierowcy wykazało ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kilka godzin później wyjątkowym brakiem odpowiedzialności wykazał się mieszkaniec Jaworzna, który w stanie nietrzeźwym kierował fordem. Badanie trzeźwości wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu. Przypominamy, że kierujący pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawieniem wolności do lat 2.

Również tego samego dnia podczas kontroli drogowej wpadł kierujący mercedesem, na szczęście był trzeźwy, ale podczas sprawdzenia w policyjnych bazach okazało się, że ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd.

Pijani kierowcy, są zagrożeniem nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego apelujemy o zdrowy rozsądek i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa oraz przepisów ruchu drogowego.

Źródło: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top