Bez kategorii

Dwa groźne wypadki jednego dnia

W środę (3 marca) w Jaworznie doszło do dwóch poważnych wypadków, w wyniku których ucierpieli 43-letni motocyklista, a także 71-letni mężczyzna poruszający się na hulajnodze.

Środa okazała się kiepskim dniem na jaworznickich drogach. Koło godziny 14:00 doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki kierowca skody wyjeżdżając z parkingu na drogę, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierowcy motocykla, który poruszał się ul. Grunwaldzką w kierunku centrum miasta. W wyniku tego zdarzenia 43-letni motocyklista z obrażeniami ciała został przetransportowany przez ekipę pogotowia do szpitala. Policjanci na miejscu zdarzenia, za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami kierowcy skody – 58-letniemu mieszkańcowi Chrzanowa. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Wieczorem w centrum w pobliżu Galerii Galena przy ulicy Kolejowej wydarzył się kolejny wypadek. Na przejściu dla pieszych doszło do zderzenia samochodu osobowego z mężczyzną, który poruszał się na hulajnodze. W wyniku tego zdarzenia 71-latek poruszający się na hulajnodze z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca osobówki był trzeźwy, ale ma zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami. Zgromadzony materiał z wypadków został przekazany do kryminalnych z jaworznickiej komendy, którzy pod nadzorem prokuratury będą wykonywać dalsze czynności w tych sprawach.

– Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych i zachowanie szczególnej uwagi, zwłaszcza przed przejściami dla pieszych. Apel o rozwagę kierujemy także do pieszych. Przypominamy, że jedną z przyczyn licznych wypadków drogowych o tej porze roku jest brak odpowiedniej widoczności pieszych po zmroku. Przypominamy o noszeniu odblasków – apelują jaworzniccy policjanci.

Foto: Facebook / Informacje Drogowe Jaworzno i okolice

Najnowsze

To Top