Edukacja

Szkoła może być… słodka

Szkoła wcale nie musi być nudna i może pobudzać do kreatywności. Taki przykład daje Szkoła Podstawowa numer 18, gdzie ostatnio Samorząd Uczniowski przygotował sympatyczny konkurs.

Tegoroczny „Tłusty Czwartek” był inspiracją do zorganizowania przez Maję Knurowską i Martynę Kapłon, uczennice Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 18 w Jaworznie, Szkolnego Konkursu Kulinarnego „Słodki wypiek na Tłusty Czwartek”. Zadaniem uczestników konkursu było upieczenie dowolnego słodkiego przysmaku np. pączków, oponek lub faworków, następnie sfotografowanie wypieku i umieszczenie zdjęcia pod postem konkursu na szkolnym Facebooku. O zwycięstwie decydowała liczba polubień pod danym zdjęciem.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, o czym świadczy duża ilość zdjęć, polubień oraz komentarzy. To również świetna zabawa oraz integracja i mobilizacja swoich najbliższych, przyjaciół i kolegów. Zgodnie z regulaminem największą ilością polubień w kategorii klas I-III zwyciężył Szymon Janus z klasy 2a, a w kategorii klas IV-VIII zwyciężyła Wiktoria Baranowicz z klasy 8b. Kolejne II miejsca w kategorii klas młodszych zdobyli ex aequo Maja Cygan z klasy 2a oraz Alan Sapeta z klasy 3a. W kategorii klas starszych II miejsce zajął Jakub Janus z klasy 6b, a miejsce III Aleksandra Kłosowska z klasy 6b.

Laureaci zostali nagrodzeni dyplomami, dodatkowymi punktami z zachowania oraz bonem na tort okolicznościowy ufundowanym przez Zakład Ciastkarsko-Piekarski „Janina Banasik”. – Naszemu sponsorowi jeszcze raz serdecznie dziękujemy, laureatom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie – mówią organizatorzy.

Samorząd Uczniowski: Maja Knurowska i Martyna Kapłon (klasa 8b)
Opiekun SU: Izabella Waszak

Najnowsze

To Top