Sport i rekreacja

Jaworzno powalczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

Konkurs o tytuł Rowerowej Stolicy Polski cieszy się coraz większym zainteresowaniem i kolejne samorządy dołączają do rywalizacji. W gronie miast walczących o wygraną będzie w tym roku także Jaworzno.

Rywalizacja w ramach Rowerowej Stolicy Polski z roku na rok nabiera rozpędu. W tym roku rusza trzecia odsłona projektu organizowanego przez Bydgoszcz. – Polacy pokochali rowery, ale też inne aktywności na świeżym powietrzu, takie jak bieganie, rolki, czy nordic walking. Dwie poprzednie edycje rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski okazały się strzałem w dziesiątkę. W zdobywaniu kilometrów nie przeszkodziła nam nawet pandemia koronawirusa. Chcemy dalej rozwijać ten projekt, także za sprawą innych polskich miast, które tak pozytywnie go przyjęły. Krokiem naprzód będzie nowa aplikacja „Aktywne Miasta” – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Nowa aplikacja

W tym roku użytkownicy biorący udział w rywalizacji będą korzystali z nowej aplikacji „Aktywne Miasta”. To w niej, podobnie jak w poprzednich latach, będziemy zbierać cenne kilometry przejechane na dwóch kółkach. Aplikacja przeszła sporo zmian i stała się bardziej funkcjonalna. – Od teraz cały wachlarz sportowych możliwości zostanie udostępniony użytkownikom z miast, które włączyły się w projekt. Istotną zmianą jest też nowy logotyp AKTYWNE MIASTA, który przedstawia puls i symbolizuje aktywność, sport, rekreację i życie w mieście. Co więcej, nowa wersja wychodzi naprzeciw potrzebom obcokrajowców, od teraz aplikacja będzie dostępna w języku angielskim – mówią organizatorzy. Osoby korzystające z urządzeń Garmin będą mogły importować swoje treningi. Kolejne nowe możliwości to traker znajomych, rozszerzona wersja panelu pomocy wraz z chatem, dodatkowe statystyki dla zaawansowanych użytkowników i możliwość kontynuacji przerwanych treningów.

Rozgrzewka przed walką

Same zmagania w ramach Rowerowej Stolicy Polski odbywać się będą w czerwcu. Na początku wiosny, w niedzielę 21 marca ruszyła już jednak rozgrzewka, która potrwa do 21 maja. Każdy może spróbować swoich sił i kręcić kilometry. Oficjalny trening to znakomita okazja dla nowych użytkowników, by poznali funkcjonalność bezpłatnej aplikacji Aktywne Miasta. Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczem telefonu komórkowego, mogą wziąć udział w zabawie. Trzeba tylko pobrać darmową aplikację i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny. Nie bez znaczenia dla indywidualnych uczestników są inne użytkowe funkcje aplikacji, będące wartością dodaną udziału w zabawie, takie jak zniżki u partnerów akcji, specjalne odznaki czy prognoza pogody.

Mieszkańcy Jaworzna mogą już teraz przygotowywać się do letnich zmagań. Między 1 a 30 czerwca kilkadziesiąt miast rywalizować będzie o tytuł Rowerowej Stolicy Polski, a wygrana zależeć będzie od zaangażowania rowerzystów i liczby przejechanych kilometrów. W tym roku miasta podzielone zostaną na piec kategorii – ze względu na ich wielkość. Każde z miast otrzyma dodatkowy puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Najnowsze

To Top