Bezpieczeństwo

Nieletni za kierownicą

Z pewnością nie tak wyobrażał sobie zakończenie swojej nocnej przejażdżki 16-letni mieszkaniec Jaworzna. Nastolatek został zatrzymany do kontroli przez mysłowickich policjantów z Wydziału Prewencji i szybko wyszło na jaw, że nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Nieletni przyznał mundurowym, że wykorzystał chwilę nieuwagi ojca i zabrał kluczyki od bmw żeby się przejechać…

W minioną niedzielę, około godziny 2.40, na ul. Katowickiej patrol policjantów z Wydziału Prewencji zatrzymał do kontroli bmw. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że za kierownicą samochodu siedzi 16-letni mieszkaniec Jaworzna. Tylko formalnością było sprawdzenie nastolatka w policyjnych systemach, które potwierdziło, że nie ma on uprawnień do kierowania. Nieletni przyznał w rozmowie z mundurowymi, że wykorzystał chwilę nieuwagi swojego ojca, zabrał kluczyki od samochodu i postanowił się przejechać. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.

16-latek telefonicznie skontaktował się ze swoim ojcem, który przyjechał na miejsce. Mężczyzna oświadczył policjantom, że taka sytuacja zdarzyła się pierwszy raz. Nie wiadomo, co podkusiło nastolatka do takiego zachowania. Zebrany materiał trafi do sądu rodzinnego, który podejmie dalsze decyzje w sprawie nieletniego.

Źródło: KMP w Mysłowicach

Najnowsze

To Top