Sport i rekreacja

Jaworznianie zapunktowali w Ju-jitsu

W hali MOSiR w Katowicach w połowie marca odbył się pierwszy w tym roku turniej w ramach Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju-jitsu. W mocno obstawionych zawodach organizowanym przez Śląski Związek Ju-jitsu startowało prawie trzystu zawodników z kilkudziesięciu klubów z całej Polski, w tym także przedstawiciele Sparty i Satori.

Ogólnopolska Liga Dzieci i Młodzieży w Ju-jitsu to cykl zawodów, który pozwala młodym zawodnikom na przetestowanie swoich umiejętności i kontrole postępów. Rozgrywane w Katowicach pierwsze w ty roku zawody przyciągnęły prawdziwe tłumy młodych adeptów sztuk walki. Wśród nich jak zwykle pozytywnie wyróżniali się zawodnicy z jaworznickich klubów.

Satori z medalami

Zawodnicy Klubu Sportów Walki Satori Jaworzno, którym przy macie sekundowali trenerzy Łukasz Proksa oraz Daria Mamica rywalizowali w konkurencjach fighting oraz newaza. Jaworzniccy sportowcy oddali serce na macie zacięcie walcząc z wymagającymi rywalami. W trwającym ponad dwanaście godzin turnieju stoczyli wiele widowiskowych walk i wielokrotnie stawali na podium. Złote medale wywalczyli Paulina Białka (kat. -30kg), Nicolas Szumilas kat. -30kg, Adam Łąka kat. -42kg, Julia Sośniak kat. +52kg, Szumon Kałuża kat. -38kg, Adela Niciarz kat. +63kg, Hanna Kałuża kat. -63kg oraz Karolina Krzysica kat. +63kg. Drugie miejsce zdobyła Małgorzata Budniok kat. -52kg. Z brązowym medalem rywalizację zakończyli Alan Wsciubiak kat. -27kg oraz Szymon Łąka kat. -55kg natomiast tuż za podium na piątej lokacie uplasowała się Oliwia Bączek kat. -32kg. Trenerzy prowadzący szkolenie w Klubie Sportów Walki „Satori” Jaworzno uważają, że ich wychowankowie stanęli na wysokości zadania a ich postawa na macie dobrze rokuje przed kolejnymi startami w zbliżających się zawodach w Ju-jitsu oraz w Judo.

19 krążków dla Spartan

W tych samych zawodach z sukcesami startowali także zawodnicy trenujący w Sparcie Jaworzno. Młodzi Spartanie pokazali spore umiejętności i regularnie stawali na podium w kolejnych konkurencjach. W sumie przedstawiciele Sparty sięgnęli po 19 medali, w tym 8 złotych, 6 srebrnych i 5 brązowych. Na najwyższym stopniu podium stanęli po dwa razy Lena Dubiel (kat. -40kg), Wiktoria Lorek (kat. -48kg), Ela Bułaś (kat. -30kg), a po jednym złocie dołożyli jeszcze Emilia Kurczyk (kat. -48kg) i Oliwier Gołebiowski (kat. -38kg). Dwa srebrne medale wywalczyła Oliwia Taborska (kat. -52kg), a po jednym Marianna Prokurat (kat. -32kg), Kamil Cieśla (kat. -38kg), Emilia Kurczyk (kat. -48kg) oraz Oliwier Gołębiowski (kat. -42kg). Na najniższym stopniu podium stanęli: Marianna Prokurat (kat. -32kg), Kamil Cieśla (kat. -38 kg), Adam Bułaś (kat. -46 kg) i Oliwier Gołębiowski (kat. -38kg). Dwa razy czwarte miejsce zajęła Basia Graniczna (kat. -32kg).

Trenerzy Sparty są dumni ze swoich podopiecznych, którzy już niedługo wystąpią podczas kolejnych turniejów. Gratulujemy medalowych pozycji wszystkim młodym zawodnikom i życzymy wytrwałości w treningach oraz kolejnych sportowych sukcesów.

Najnowsze

To Top