Sport i rekreacja

Zawodnicy Satori zadebiutowali w Pucharze Europy

Jaworzniccy szkoleniowcy z Klubu Sportów Walki Satori Jaworzno od kilku sezonów przynależą do krajowej czołówki. Ich wysokie wyniki na arenach krajowych zostały docenione i pozwoliły ostatnio zadebiutować w biało-czerwonych barwach w Pucharze Europy Judo Kata.

27 marca trenerzy z KSW Satori reprezentowali nasze miasto oraz kraj w najważniejszej imprezie judo kata rozgrywanej na starym kontynencie, organizowanej przez Europejską Unię Judo. Jaworznicki klub na matach reprezentowali: Łukasz Proksa, Marek Tarabura, Bartosz Machna oraz Dawid Kajdy W zawodach udział wzięło w sumie 166 sportowców z 13 europejskich krajów.

Jako pierwsi na macie stanęli trenerzy Łukasz Proksa i Marek Tarabura w konkurencji katame-no-kata, skład której tworzą chwyty podzielone na 3 grupy po 5 technik takich jak: trzymania, dźwignie oraz duszenia. Nasi zawodnicy po udanym występie zakończyli rywalizację na 15. lokacie. Drugą parą na macie byli trenerzy Bartosz Machna i Dawid Kajdy rywalizujący w konkurencji nage-no-kata, zawierającej 15 rzutów podzielonych na 5 serii w tym: rzuty ręczne, rzuty biodrowe, rzuty nożne, rzuty poświęcenia z upadkiem na plecy oraz rzuty poświęcenia z upadkiem na bok. Sportowcy z naszego miasta potwierdzili wysoką formę zajmując 4. lokatę, która była najlepszym wynikiem reprezentantów Polski na tych zawodach.

Udany start w tak ważnej imprezie sportowej i zdobyte doświadczenie z pewnością zaprocentują jeszcze wyższymi lokatami w zawodach krajowych i międzynarodowych. Obecnie trenerzy i zawodnicy klubu Sportów Walki Satori Jaworzno trenują przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy i Mistrzostwami Świata Judo Kata, które planowane są w miesiącach lipca i września tego roku. Gratulujemy wysokich pozycji i życzymy kolejnych sukcesów. Start w zawodach odbył się w ramach zadania: „Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” wspieranego przez Urząd Miasta Jaworzna.

Najnowsze

To Top